12 yaşındaki çocuk uyuşturucu satıyor

Prof. Dr. Mete Gülmen, küçük çocukların uyuşturucu batağına saplandığını iddia ederek, "Kurtuluş için savaşmalıyız" dedi

Giriş Tarihi: 8.1.2016
12 yaşındaki çocuk uyuşturucu satıyor
Adana Genç İş Adamları Derneği (AGİAD) üyeleri, kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 94'üncü yıldönümü nedeniyle neşe içinde yemek yedi, Adli Tıbbın Nobeli sayılan, 'Uluslararası Adli Tıp Akademisi Bilim Onur Altın Madalyası'na layık görülen Adanalı bilim adamı Prof. Dr. Mete Korkut Gülmen yemeğin onur konuğuydu. Prof. Dr. Gülmen, Adana'da uyuşturucu kullanımının vardığı tehlikeli boyuta dikkat çekerek, "Adana 5 Ocak 1922'de düşman işgalinden kurtuldu. Şimdi de Adana gençliğinin uyuşturucudan kurtarılması gerekiyor. Bunun için el ele vermeliyiz" dedi.

5 OCAK GURUR GÜNÜMÜZ

AGİAD Başkanı Sefa Noyaner, dernek üyeleri arasında kaynaşma duygusunun gelişmesini sağlamak için bu tür toplantıları düzenlediklerini kaydederek, "Bu yemeklerde dernek üyelerimiz, görüş ve önerilerini yönetime sunuyor veya görüşmeye açabiliyorlar" dedi. 5 Ocak Adana'nın gurur günü olduğunu vurgulayan Noyaner, "Bu anlamlı günde aldığı ödülle tüm Adanalıları gururlandıran Mete hocamızı konuk ettik. Kendisine şükran duygularımızı derneğimiz adına iletiyorum" diye konuştu. Tıp hekimliğinin yanı sıra Türkiye ve Adana tarihi konusundaki çalışmalarıyla da tanınan Prof. Dr. Gülmen şöyle dedi: "Adanalılar Fransız işgaline ve işbirlikçilerinin katliamlarına karşı Toroslar'a çıkıp çete mücadelesi başlattı. El birliğiyle işgali sona erdirdi" dedi. Gülmen, yıllar önce düşman işgalinden kurtulan Adana'nın başının uyuşturucu belası ile dertte olduğunu belirterek, "Adli Tıp Ana Bilim Dalı başkanı olarak 12 yaşında uyuşturucu alıp satan kelepçeli çocuklarla karşılaşıyorum." Gülman, çocukların sadece uyuşturucu değil değişik birçok madde de kullandıklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
12 yaşındaki çocuk uyuşturucu satıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN