Kamulaştırmaya 319 milyon lira

Giriş Tarihi: 9.1.2016
Kamulaştırmaya 319 milyon lira

Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çeken Şahinbey Belediyesi, 6 yılda 319 milyon 404 bin liraya satın aldığı 4 bin 934 binayı yıkarak yerine modern konutlar yapıyor

Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla bu alanda ülkeye örnek gösterilen Şahinbey Belediyesi, Mehmet Tahmazoğlu'nun göreve geldiği günden bu yana geçen 6 yıl içinde 4 bin 934 binayı 319 milyon 404 bin lira ödeyerek kamulaştırıp yıktı. Şahinbey Belediyesi, yıktığı konutlara karşılık şimdiye kadar 5 bin 153 konutu tamamladı, 3 bin 794 konutun da inşaatı devam ediyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜM
Şahinbey Belediyesi'nin çalışmalarıyla dağlık araziden oluşan bölgede Akkent, Mavikent, Bülbülzade, Şahintepe, İbni Sina, Abdülhamithan, Geylani, Ertuğrul Gazi, Beştepe ve Yamaçtepe adlarıyla 10 yeni mahalle kuruldu, bu mahallelerde modern konutlar yükseldi. Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 2016 yılında da yeni projelerle birlikte kentsel dönüşüm çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

YENİ YOLLAR AÇILDI

Kentsel dönüşüm çalışmalarının uzun vadeli ve zor bir iş olduğuna dikkat çeken Tahmazoğlu, "Geçtiğimiz 6 yılda kentsel dönüşüm çalışmalarına çok büyük bir bütçe ve zaman ayırdık. Geçen süreçte 5 binden fazla konut yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Yeni yollar açtık, yol genişletme çalışmaları yaptık. Yeni yılla birlikte çalışmalarımız devam edecek" dedi.

EN BÜYÜK SOSYAL KONUTLAR
Şimdiye kadar 2 bin 340 konutun sahiplerine teslim edildiği Mavikent'te 4. etabın çalışmalarının devam ettiğini, 5. etabın da ihalesini gerçekleştirildiğini belirten Tahmazoğlu, "Birkaç ay içinde burada yapacağımız bin 595 konut için çekiliş düzenleyeceğiz. En büyük metrekareli sosyal konutlar burada olacak. Perilikaya ve Yazıcık Konutları da yakında satışa çıkacak" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamulaştırmaya 319 milyon lira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN