Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir'den adım adım işgal

Giriş Tarihi: 10.1.2016
Büyükşehir'den adım adım işgal

Büyükşehir Belediyesi, Beyazevler Mahallesi'ndeki Yalçın Park'taki işgale son vermekle övünürken hemen burnunun dibinde yaşananlara ise göz yumuyor

İnönü Parkı'nı yaptırdığı Belediye Çarşısı ile işportacılar tarafından işgaline olanak tanıyan, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün son kurbanı Atatürk Parkı oldu. Parkın, Atatürk Caddesi tarafına konulan büfenin neden olduğu işgal her geçen gün büyüyor. Büyükşehir Belediyesi ise Beyazevler Mahallesi'ndeki Yalçın Park'taki işgale son vermekle övünüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün narenciye suyunun tüketiminin yaygınlaşması ve artırılması için öngördüğü projelerden olan narenciye büfesinin ilk uygulama alanlarından biri Atatürk Parkı oldu. Adana'nın simgelerinden olan narenciyeye yönelik atılan adım vatandaşlardan da destek bulurken, zamanla Atatürk Parkı'na kurulan büfenin masum bir çalışma olmadığı anlaşıldı.

BÜFE KAFETERYA OLDU

Atatürk Parkı'nın güvercinlerin bulunduğu bölgeye kurulan büfenin çevresine kısa bir süre sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından parke taşlar döşenerek gasp edilen alan genişletildi. Büfe işletmecileri, genişletilen bölgeye sandalye masa atarak büfenin kafeterya hüviyetine bürünmesine neden oldu.

YEŞİL ALANDA BETONLAŞMA
İşgalin bununla sınırlı kalınacağını düşünenler, yanıldıklarını kısa bir süre sonra Büyükşehir'in yeni girişimiyle anladı. Bu kez Atatürk Parkı'nın köşesinde yeni bir düzenlemeye giden Büyükşehir, yeşil alan gaspını betonlaştırarak sürdürdü. Peyzaj çalışmaları sürerken büfenin işletmecileri, masa ve sandalyelerini yeni yapılan alana da taşıdı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'den adım adım işgal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN