Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'nin yeni bir kahramanı olacak

Yayınladığı kitaplarla Best Seller listelerini kapatan Destek Medya Grubu, şimdi de Kara Karga Yayınları ile yeni bir kahraman yaratarak çizgi dünyasına damga vurmaya hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 11.1.2016
Türkiye'nin yeni bir kahramanı olacak
Türkiye'de en fazla Best Seller çıkaran yayınevi olan Destek Yayınları'nı bünyesinde barındıran Destek Medya Grubu, Kara Karga Yayınları ile dünya çapında bir projeye imza atıyor. Çizgi dünyasında alışılmışın dışına çıkmayı düşünen Destek Medya Grubu, Anadolu'nun bağrından çıkan bir çizgi kahramanı dünyaya sunmaya hazırlanıyor. Çizgi kahraman hakkında ser verip sır vermeyen Destek Medya Grubu CEO'su Yelda Cumalıoğlu, "Sadece süper bir kahraman olmadığını söyleyebilirim. Şubat'ı bekleyin" dedi.

BEST SELLER AVCISI

Yayıncılığa ilk başladığında "Yapılanı yaparsan değil, bastığın kitapla topluma yön verirsen yayıncı olursun" nasihatı aldığını anlatan Cumalıoğlu, "Bundan dolayı yarattığımız projeleri oluştururken hiçbir zaman başkasının yaptığı üzerinden çıkmadık. İlklere baktım, halka baktım, okuyucuya baktım, dünyadaki trendlere baktım, Türkiye'deki eğilim nereye doğru kayabilir ona baktım ve onun üzerine kitap yayınladım. İlk 5'te 3 tane, ilk 20'de 6, ilk 30'da 11 tane kitabımız var. Ve bu yazarlardan hiçbirini transfer etmedik" diye konuştu.

ÇİZGİ DÜNYASINDA YENİ PROJE
Destek Medya Grubu'nun 10 yıl gibi kısa sürede çok önemli başarılar elde ettiğini belirten Cumalıoğlu, Kara Karga Yayınları ile alışılmışın, konforlu klişelerin dışındaki hikayeleri çizgilerle anlatacaklarını söyledi. Türkiye'nin en büyük edebiyatçılarına çizgi roman için yeni eserler yazdırdıklarını vurgulayan Cumalıoğlu, Türkiye'nin dünyaca ünlü en iyi çizerlerinin görev aldığı Kara Karga Yayınları'nın Şubat ayında dünya çapında ki bir projeyi hayata geçireceğini ve Anadolu'nun bağrından çıkan yeni bir çizgi kahraman yaratacaklarını ifade etti.

DÜNYA TANIYACAK
Çizgi dünyasında yeni kahramanlar üreteceklerini ve bunları dünyaya satacaklarını anlatan Cumalıoğlu, şunları söyledi: Biz nasıl Karaoğlan'ı, Kara Murat'ı, Yüzbaşı Volkan'ı hatırlıyorsak bizden sonraki kuşakların da hatırlayacağı kahramanlar ortaya çıkaracağız. Kara Karga ana akımdan gitmeyecek. Kostümsüz bir kahramanımız olacak. Süper bir kahraman yaratmayacağız Anadolu'nun bağrından çıkan bir kahramanı dünyaya tanıtacağız.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin yeni bir kahramanı olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN