Engelli dostu Büyükşehir

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Türkoğlu ilçesinde yaşayan bir ailenin engelli olan 5 çocuğuna akülü tekerlekli sandalye hediye etti

Giriş Tarihi: 12.1.2016
Engelli dostu Büyükşehir
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Türkoğlu ilçesinde bir ailenin engelli çocuklarına akülü sandalye hediye etti. Belediye bünyesinde Engelliler Şube Müdürlüğü kuran Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, kent genelinde, durak, kaldırım, otobüs ve daha birçok şeyi engellilere göre tekrar düzenlenmesini sağladı. Bu arada Şube Müdürlüğü aracılığıyla da engellilerin eksikliklerini tespit eden Büyükşehir, giderilmesi noktasında da gerekli çalışmaları yapıyor.

YAŞAM KALİTESİ İÇİN

Bu kapsamda Engelliler Şube Müdürlüğü, engellilere belirli aralıklarla tekerlekli sandalye ve akülü sandalye dağıtımı yapıyor. Son olarak Türkoğlu ilçesinde gerçekleştirilen ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ile Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş'un da katıldığı dağıtımda, engellilere akülü sandalye verildi. Başkan Erkoç engellilere yönelik çalışmaların devam edeceğini belirterek: "Yapılan çalışmalarla engellilerin yaşam kalitesini artırmaya çalışıyoruz" dedi.

HER TÜRLÜ YARDIM

Ziyaret ettiği ailenin beş çocuğunun da kas hastası olduğunu belirten Erkoç, "Çalışmalarımız akülü sandalye temin etmekle sınırlı değil. Engelli kardeşlerimizin bu gibi ihtiyaçları durumunda akülü sandalye kullanabilir raporuna kadar biz aldık ve tedavileri ile ilgileniyoruz. Ayrıca bu ailemizin evlerinin tadilatını da yapıyoruz. Ailemizin geçimi konusunda yaşadığı sıkıntıları da ortadan kaldırmak adına Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğümüz çalışma yapıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelli dostu Büyükşehir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN