Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Soner Çetin'e beraat tetikçiye hapis cezası

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, yardımcısının makam odasına yönelik silahlı saldırının azmettiricisi olduğu iddiasıyla ilgili yargılandığı davada beraat etti

Giriş Tarihi: 15.1.2016
Soner Çetin'e beraat tetikçiye hapis cezası
Çukurova Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Selek'in 30 Eylül 2014 tarihinde makam odasına yönelik silahlı saldırıyla ilgili dava sona erdi. Olayda azmettirici iddiasıyla yargılanan Belediye Başkanı Soner Çetin beraat etti. Binayı ksurşunlama işini yapan Ferdi İlbuğa (31) ise 3 suçtan 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ramazan Artıksuer'e ise 'Şantaj'dan 1 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

ÇETİN "KOMPLO" DEMİŞTİ
Adana 25. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada ilk duruşmaya katılan Başkan Soner Çetin silahlı saldırının kendisinden 500 bin TL haraç isteyen Ramazan Artıksuer ile akrabası sanık Ferdi İlbuğa tarafından kurgulandığını ileri sürmüştü. Çetin, "Yardımcım ile bir sorunum olamaz. İstesem bir imza ile görevden alırım. Kardeşim kadar yakın insanı neden vurdurtayım" demişti. Tutuksuz sanık Ferdi İlbuğa ilk duruşmada, "Başkan Soner Çetin, Mustafa Selek'in kendisi hakkında ileri geri konuştuğunu söyleyip, bu yüzden ayaklarına sıkmamı istedi. Ben de makamına sıktım" demişti. Ferdi İlbuğa'yı olay yerine götüren Fatih Serimsakçi, Ferdi ile Ramazan'ın kendisine 150 bin lira vaat ettiklerini belirterek, "Ramazan, olayı Soner Çetin'e yıkıp 500 bin lira alacaklarını söylemişti" dedi.

MAHKEME CEZALANDIRDI

Mahkeme, Ferdi İlbuğa'yı "ruhsatsız silah kullanmak, silahla tehdit, şantaj" suçundan 6 yıl 8 ay hapse mahkûm etti. Tutuksuz sanıklardan Fatih Sermisakçı ve Emrah Yıldırım tehditten 1'er yıl 8'er ay, Emine İlbuğa 6 ay, Ramazan Artıksuer 'şantaj' suçundan 1 yıl 8 ay hapisle cezalandırıldı. Hakim, karar kesinleştiğinde Ferdi İlbuğa hakkında 'iftira', Ramazan Artıksuer hakkında 'İftira, tehdide iştirak, Fatih Sermisakçı ile Emrah Yıldırım hakkında da 'İftiraya yardım etmek' suçundan Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soner Çetin'e beraat tetikçiye hapis cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN