Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ödül beklerken emekli edildim'

Adana Ticaret Borsası'nda FETÖ'cü yapılanmayı deşifre ettiği için emekli olmaya zorlanan Mustafa Hızlı, "Ben ödüllendirilmeyi beklerken emekli edildim. Adana'ya rezil oldum" dedi

Giriş Tarihi: 16.1.2016
'Ödül beklerken emekli edildim'
Adana'da 15 Aralık 2015 tarihinde Paralel Yapı'ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan eski Adana Ticaret Borsası (ATB) Genel Sekreteri Mustafa Hızlı, FETÖ ile hiçbir ilgisinin olmadığını, aksine borsadaki Paralel Yapı'nın deşifre olmasına yardımcı olduğunu söyledi. "Kral çıplak" dediği için emekliye zorlandığını öne süren Hızlı, "FETÖ'nün ATB'deki faaliyetlerini ilgili birimlere şikayet ettim. Ödüllendirilmeyi beklerken gözaltına alındım" dedi.

YÖNETİM GÖREVLENDİRDİ

Camide sabah namazını kıldıktan sonra eve dönerken, evinin polisler tarafından basıldığını anlatan Hızlı, "2011 yılında Paralel Yapı'ya yakınlığı ile bilinen Altın Çocuk Derneği'nin hazırladığı Altın Çocuk Projesi'nde dönemin Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Çalışkan'ın emri ile arkadaşlarım Gökhan Öztürk ve Kenan Boyacı ile birlikte görevlendirildik. 4 yıl aradan sonra düzenlenen operasyonda bu görevlendirilme nedeniyle gözaltına alındık. Oysa biz memurduk" diye konuştu.

"POLİS ŞEFLERİ GELİYORDU"
Adana emniyetinde Paralel Yapı'ya yönelik operasyon kapsamında açığa alınan emniyet müdürleri Mehmet Avcı ve Ertuğrul Yetkin başta olmak üzere 6-7 polis şefinin sürekli ATB'ye gelerek Başkan Muammer Çalışkan ile görüştüğünü, sürekli toplantılar yaptıklarını iddia eden Mustafa Hızlı, "Gördüğüm her şeyi BİMER ile Gümrük ve Ticaret Bakanı'na mail attım. Adana Valisi Mustafa Büyük ile görüştüm. ATB'nin Paralel Yapı tarafından nasıl kullanıldığını anlattım" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ödül beklerken emekli edildim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN