2019 işsizlik hedefi yüzde 5'i yakalamak

Mersin'e gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, işsizlik oranlarını 2019'un sonunda yüzde 5 seviyesine düşürmeyi hedeflediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 18.1.2016
2019 işsizlik hedefi yüzde 5'i yakalamak
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Türkiye'de 7 milyon kişiye iş imkanı sağlanmasına rağmen, işsizlik oranlarının yüzde 10 civarlarında seyretmeyi sürdürdüğünü belirterek, "2019'un sonunda bu oranı yüzde 5'lere, 6 ve 7'lere düşürmek gibi hedeflerimiz var" dedi. Tüfenkçi, bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Mersin'de, AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Mersin'le ilgili çok sayıda proje hazırlandığını dile getiren Tüfenkçi, "AK Parti olarak Mersin'e çok şey yaptık. Kısa zamanda havalimanını açacağız. Tarımla ve ikinci organize sanayiyle ilgili çalışmalarımız var. Mersin'in Lütfi Elvan gibi çok değerli bir bakanı da var. Kendileri Mersin ve Türkiye için bir şans. Onun koordinesinde Mersin'de birçok şeyi değiştireceğimize inanıyorum" dedi.

VAATLER YAPILACAK

AK Parti'nin seçimde verdiği vaatleri hayata geçirmek için hızlı bir çalışma programı uyguladıklarının altını çizen Tüfenkçi, "Kısa zamanda yapacaklarımızı sıraladık. Bunları tek tek hayata geçiriyoruz. Seçimden önce ne demişsek 6 ve 12 aylık eylem planında hepsini gerçekleştireceğiz. AK Parti bir söz vermişse bunu yerine getirir. Kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan bunu öğrendik" diye konuştu. Türkiye'de 7 milyon kişiye iş imkanı sağlanmasına rağmen, işsizlik oranlarının yüzde 10 civarlarında seyrettiğini kaydeden Tüfenkçi, "2019'un sonunda bu oranı yüzde 5'lere kadar düşürmek gibi bir hedefimiz var. Bunun için de ekonomimizi güçlendirme, üretimimizi artırma, bölgesel ve sektörel teşvikler, yeni pazarlara uygun ürünler, üreticiyi destekleme gibi noktalarda hükümet olarak gerekeni yapmak, ihracatçımıza destek olmak istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2019 işsizlik hedefi yüzde 5'i yakalamak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN