Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kader'i değişti

Giriş Tarihi: 22.1.2016
Kader'i değişti

Kahramanmaraş'ta annesinin vefatının ardından iki ağabeyinden birini trafik kazasında kaybeden, diğeri ise askere giden Kader Akyol'a, AK Parti Kadın Kolları sahip çıktı

Kahramanmaraş'ta annesinin vefatının ardından, beraber yaşadığı iki ağabeyinden birini trafik kazasında kaybeden, diğer ağabeyi ise Hakkari'de vatani görevi yapan 15 yaşındaki lise öğrencisi Kader Akyol'a, AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Teşkilatı Kadın Kolları üyeleri sahip çıktı.

YALNIZ KALDI

Merkez Dulkadiroğlu ilçesinde yaşayan lise öğrencisi Kader Akyol, geçen yıllarda önce annesini daha sonra da trafik kazasında ağabeyini kaybetti. Bir ağabeyini de geçen yıl vatani görevini yapmak üzere Hakkari'ye gönderen Akyol, halasının yanında yaşamaya başladı. AK Parti Dulkadiroğlu Kadın Kolları yönetimi, mahalle çalışmaları kapsamında tanıdıkları Akyol'un hayatından etkilenerek harekete geçti. AK Parti Dulkadiroğlu Kadın Kolları İlçe Başkanı Serdar Sarıçiçek, Kader'in yaşamının değiştirmeye vesile olmaktan duyduğu mutluluğu belirtti. Kader'i ilk gördüklerinde içine kapanık bir kız olarak tanıdıklarını anlatan Sarıciçek, "Biz Kader kızımızın her zaman yanında olacağız. Tüm eksiklerini tamamlayarak Kader'in neye ihtiyacı varsa yapacağız. Bundan sonra Kader'in yüzü gülecek. Ağabeyi de askerden geldikten sonra beraber burada yaşayacaklar" diye konuştu. Yardımlardan dolayı gözyaşlarına hakim olamayan Akyol ise annesinin ve ağabeyinin trafik kazasında kaybedip bir ağabeyini de askere gönderdikten sonra yalnız kaldığını söyledi. Yapılan iyilikleri unutmayacağını, okuyarak karşılığını ödeyeceğini dile getiren Akyol, yardımlardan dolayı emeği geçenlere teşekkür etti. Dulkadiroğlu Belediye Meclisi üyesi Zafer Yaşar da her şeyi devletten beklememek gerektiğini belirterek, ihtiyaç sahiplerine vatandaşların da yardımcı olmasını istedi.

EVİ ONARDILAR
Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ile görüşen partililer, Akyol'un yaşayacağı dedesi Rüstem Akyol'un Büğlek Mahallesi'ndeki harabe haldeki evi Dulkadiroğlu Belediyesince tadilatını yaptırdı. Daha sonra kadın kolları üyeleri, Dulkadiroğlu Meclis Üyesi Zafer Yaşar tarafından alınan eşyaları Akyol'un evine taşıdı. Kader Akyol, son düzenlemelerle dedesinin evinde yaşamaya başladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kader'i değişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN