Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ödevsiz 15 tatil için keyifli öneriler

Yaşam Koçu Düriye Erdem: Çocuklarınızı karnesindeki notlara göre değerlendirmeyin. Beraber tatile çıkın, oyunlar oynayın, sinemaya, tiyatroya gidin. Mutfakta birlikte yemek yapın

Giriş Tarihi: 22.1.2016
Ödevsiz 15 tatil için keyifli öneriler
Milli Eğitim Bakanlığı'nın yarıyıl tatilinde öğrencilere ev ödevi verilmeyeceği yönündeki kararına uzmanlardan da destek geldi. NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu Düriye Erdem 15 günlük ara tatilin veliler ile çocukları arasındaki iletişimi güçlendirmek için muhteşem bir fırsat olduğunu dile getirdi. Erdem "Ödev de yok, 15 gün çocuklarla nasıl vakit geçireceğiz" diye endişelenen anne-babalara önerilerde bulundu.

'BERABER YEMEK YAPIN'
Anne ve babaları ilk olarak "Çocuklarınızı karne notuyla değerlendirmeyin" diye uyaran Erdem "En kıymetli varlıklarımız, hayatımın anlamı dediğiniz çocuklarınızı karnedeki notlarına göre değerlendirmeyin ve yarıyıl tatilinin keyfini çıkartın. Birlikte programlar yapın, sinemaya, tiyatroya gidin. Mutfakta beraber yemek yapın, evde oyunlar oynayın, yürüyüş yapın, alışverişe gidin" dedi. Erdem "15 günü çocuklarınızı daha yakından tanımak için fırsat olarak değerlendirin. Duygularınızı paylaşın. Tüm bu paylaşımlar da çocuğunuzu gözlemleyin, onu can kulağıyla dinleyin, onun değerli olduğunu hissettirin ve çocuğunuzun her anını içinize çekerek yaşayın" diye konuştu.

PROGRAM YAPMALI
Çocuklara da ödevsiz bir yarıyıl tatilinin keyfini çıkarmalarını öneren Erdem şöyle devam etti: "Ancak çocuklar da ev ödevi yok diye bütün günlerini televizyon ya da bilgisayar başında geçirmemeli. Kendilerine bir hedef belirleyip gün gün ne yapacağını programlamalı. Programlarında hem hobileri olsun, hem spor, hem de ailece yapılacak aktiviteler olsun. Okumak isteyip de okuyamadıkları kitaplar da okunabilir. En önemlisi de zayıf oldukları derslerini tekrar etmek için vakit ayırmaları. Çünkü tekrar en iyi öğrenme şeklidir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödevsiz 15 tatil için keyifli öneriler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN