Dolandırıcılar tutuklandı

Dolandırıcılar tutuklandı
Adana'da Çukurova ilçesi Huzurevleri Mahallesi 77238 Sokak Reyhan Apartmanı 8'inci katında oturan 10 yaşındaki F.C.Y.'yi, "Ben polisim. Baban kuyumcu hırsızlığı olayına karıştı. Cezaevine girecek. Evde bulunan altınları vermezsen baban tutuklanacak" diye korkutup 5 bin lira değerindeki altınları alıp kaçan dolandırıcılar polis tarafından yakalandı. 3 zanlı da tutuklandı.

DAYISINI ARADI

Gelen telefon üzerine paniğe kapılan küçük çocuk evde ailesinin sakladığı altınları aramaya başladı. Bir taraftan telsiz telefonundan dolandırıcılara cevap veren küçük çocuk altınları bulduğunu söyledi. Dolandırıcı "Şimdi polis ağabeyin geliyor altınları ona ver" dedi. 8'inci kata çıkan diğer dolandırıcı kapıda bekleyen çocuğun elindeki altınları aldıktan sonra kayıplara karıştı. Küçük çocuk hemen hâkim olan dayısını aradı ve olanı biteni anlattı. Yeğeninin dolandırıldığını anlayan hâkim dayı hemen polisi aradı. Adana polisi ilk önce binanın güvenlik kamerasını inceledi. Kırmızı montlu bir kişinin telefonla konuşarak binaya girdiğini tespit etti. F.C.Y., altınları alan kişinin kırmızı montlu olduğunu söylemesi üzerine ekipler, bu tür dolandırıcılık olayına karışan Ahmet Ergün'ün (40) olayla bağlantısının olabileceğini tahmin ederek çalışma yaptı.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Olayı çözen polis, kırmızı montlu Demirhan Kocahan'ı (23) İncirlik Mahallesi'ndeki evine yakaladı. Olaya karışan Ahmet Ergün ve Ercan Kar da (49) gözaltına alındı. Sorgusunda suçunu itiraf ettiği öğrenilen Kocahan'ın, "Bana bir emanet var onu alıp geleceksin dediler. Ben de çocuğun elindeki altınları aldım kendilerine teslim ettim. Bana da 15 lira para verdiler" dedi. Üç zanlı "Telefon dolandırıcılığı" suçundan adliyeye sevk edildi ve tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dolandırıcılar tutuklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN