Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HKÜ'den teknokent

HKÜ'den teknokent

Üniversite-sanayi işbirliğinde somut adımlar atan Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Gaziantep OSB'de teknokent kurmanın hazırlığında

Bölgenin ilk vakıf üniversitesi olan Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) yıllardır konuşulan üniversite-sanayi işbirliğini ete-kemiğe büründürüyor. Gaziantep'te sanayinin gelişmesi adına önemli projelere imza atan HKÜ, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nde AR-GE ve üretimde yeniliklerin yapılacağı teknoloji araştırma merkezi açacak. Sanayi bölgesinde açılacak ilk teknokentin kuruluş aşamaları tamamlandı, bakanlık onanıyla temeli atılacak. "Kitle değil, kalite üniversitesi" sloganıyla hareket ettiklerini ifade eden HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, araştırma ve yeniliklere açık olan bu alanda öncülük eden bir üniversite olmaya çalıştıklarını vurguladı. Geçen yıl 24 patent başvurusunda bulunduklarını altını çizen rektör Prof. Dr. Yılmaz, Hasan Kalyoncu Üniversitesi öğrencilerinin de 2015'te 10 şirket kurarak ticaret hayatına atıldıklarını söyledi.

ONAY BEKLENİYOR

Gaziantep OSB yönetimi ile ortak bir şirket kurarak teknokent çalışmalarını başladıklarını, bu konuda önemli mesafeler aldıklarını bildiren Yılmaz, "Teknokentin yeri ve diğer fizibilite çalışmaları tamamlandı. Dosyamızı Sanayi Bakanlığı'na sunduk. Oranın onayından sonra temeli atıp hızlı bir şekilde çalışmaları tamamlayacağız. Bu teknokent sanayide daha iyi üretimlerin ve yeniliklerin önünü açacaktır" dedi.

İŞBİRLİĞİ PEKİŞTİRİLDİ
Farklı projelerle üniversite- sanayi işbirliğini pekiştirdiklerini söyleyen Prof. Dr. Yılmaz, "KOOP Education metoduyla eğitim veriyoruz. Öğrencilerimiz derslerinin önemli bir bölümünü sanayi işletmelerinde alıyor. Yine mentörlük uygulamasıyla da son sınıf öğrencilerimize mesleklerinde duayen olmuş isimlerden danışmanlar atayarak mesleklerinde daha hızlı bilgi ve birikim sahibi olmalarını sağlıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HKÜ'den teknokent
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN