Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kasisler kalktı trafik rahatladı

Ulaşım Koordinasyon Merkezi, trafiğin kilitlenmesine neden olan baraj set üstü girişinde kasis uygulamasına son verdi. Kasisler kaldırınca trafik de büyük rahatlama yaşandı

Giriş Tarihi: 24.1.2016
Kasisler kalktı trafik rahatladı
Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), vatandaşların tepkisine neden olan baraj set üstü girişindeki kasisleri kaldırdı. Tafik kazalarının önüne geçmek amacıyla UKOME'nin kararı doğrultusunda 1 Ocak 2016'da uygulamaya konulan kasisler, maddi hasarlı trafik kazalarına neden olurken hastaların hastaneye gecikmeli ulaşmasına öğrencilerinde sınavları kaçırmasın neden olmuştu.

TERS ETKİ YAPTI

Baraj set üzerindeki trafiğe çeki düzen vermek isteyen UKOME, 16 Eylül 2014 tarihli toplantısında, aşırı hız yüzünden meydana gelen kazaların önüne geçilmesi amacıyla bazı noktalara kasis konulmasına karar verdi. Bu karar doğrultusunda 1 Ocak 2016'da set üstü ile Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. kavşağının her iki yanına 2'şer adet kasis yapıldı. Ancak kasislerin bir noktada yoğunlaşması ters etki yaptı.

GERİ ADIM ATTIRDI

Vatandaşın yaşadığı sıkıntı 8 Ocak 2016'da "UKOME'DEN Kasis Zulmü" başlığıyla SABAH Güney'in sayfalarına taşınmıştı. Yapılan haberler ve vatandaşların UKOME'yi telefon yağmuruna tutarak tepki göstermesi sonucu 20 Ocak'ta toplanan UKOME, kasislerin kaldırılmasına karar verdi.

KAZA OLUYOR
Trafik kazalarının önüne geçeceği düşünülen kasisler, sabah ve akşam saatlerinde trafiğin kilitlenmesine ve maddi hasarlı kazaların meydana gelmesine neden oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kasisler kalktı trafik rahatladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN