Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersinliler tantuni yemeğe hazırlansın

AK Parti Mersin İl Teşkilatlardan Sorumlu Başkanı Lütfi Parıltı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 20 bin liralık manevi tazminat davası açtı

Giriş Tarihi: 24.1.2016
Mersinliler tantuni yemeğe hazırlansın
AK Parti Mersin İl Teşkilatlardan Sorumlu Başkanı Lütfi Parıltı, CHP'nin olağan kurultayında yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "diktatör bozuntusu" ifadesini kullanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 20 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Parıltı, tazminatı kazanması halinde vatandaşlara "tantuni" ikram edeceğini söyledi. Adliye önünde avukatı Murat Altındere ve bir grup partiyle birlikte açıklama yapan Lütfi Parıltı, Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanına yönelik "diktatör bozuntusu" ifadesinden dolayı rahatsızlık duyduğunu, bu nedenle dava açtığını belirtti. Parıltı, "Parti genel başkanı da olsa bir ülkenin Cumhurbaşkanına böylesine bir söz sarf edemez. Sevmek zorunda değil ama saymak zorunda" dedi. Parıltı, Erdoğan'ın kendileri için manevi bir değere sahip olduğunun altını çizerek, "Erdoğan ve ekibi, yani bizler 14 yıldır bu millet için hizmet ediyoruz. Birçok alandaki yenilikleri Recep Tayyip Erdoğan ve teşkilatları sayesinde yaşıyoruz. Dolayısıyla bırakın bir Cumhurbaşkanına, sıradan bir vatandaşa bile ağza alınmayacak cümlelerin ifade edilmesine gönlümüz razı olmaz" diye konuştu.

"HUKUK ADİL KARAR VERECEK"
Avukat Murat Altındere ise, Cumhurbaşkanına hakaret içeren sözler üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bir soruşturma başlatıldığını belirtirken "Bizim açtığımız dava ise müvekkilimin hem teşkilattan olması hem de duyduğu bağlılık nedeniyle uğramış olduğu zararın kanunda karşılığı bulunan manevi tazminata mahkemece hükmedilmesi için açılmış bir dava. Dilekçemizi verdik. Kılıçdaroğlu ve avukatının duruşmalara gelerek yapacağı savunmaları ve bu süreci sizlerle paylaşacağız. Hukukun adil bir karar vereceğini bekliyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersinliler tantuni yemeğe hazırlansın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN