Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhracatçılardan Ankara çıkarması

Akdeniz İhracatçı Birlikleri başkanları, Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan ve Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş'ı ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu

Giriş Tarihi: 26.1.2016
İhracatçılardan Ankara çıkarması
Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Koordinatör Başkanı Bülent Aymen, çeşitli birlik başkan ve yönetim kurulu üyeleri Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan ve Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş'ı ziyaret etti. Görüşmelerin çok verimli geçtiğini açıklayan Başkan Akmen, "Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan Mersinliler ve AKİB ihracatçıları için büyük bir şans. Yapacağı hizmetlerde kendilerine desteğimiz sonsuzdur" dedi.

"PROJELERİN TAKİPÇİSİYİM"
Mersin'le çok daha yakından ilgilenmek ve daha fazla hizmet noktasında katkı sağlamak amacında olduğunu belirten Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Bu onurlu görevin sorumluluğu ve bilinci içinde, sizlerin de desteğiyle pek çok başarıya imza atacağız" diye konuştu. Mersin'de devam eden ve planlanan yatırımlar hakkında ihracatçıları bilgilendiren Elvan, kentte hayata geçecek tüm projelerin yakın takipçisi olduğunun altını çizdi.

"OMUZ OMUZA ÇALIŞACAĞIZ"
AKİB'in ülke ihracatındaki yerinin çok büyük olduğunu vurgulayan Bakan Elitaş ise, "Ortak çalışmalarımızla AKİB ihracat rakamlarının çok daha yukarılara çıkacağını umut ediyorum. Orta vadeli planda bu yılki ihracat hedefimiz 150 milyar dolar seviyesinde. Gönül ister ki 150 değil, 200 milyar dolar ve daha fazla ihracat rakamları görelim. Bu rakamları artırmak için sizlerle el ele omuz omuza çalışacağız" şeklinde konuştu.

"ELVAN BÜYÜK ŞANS"
AKİB Koordinatör Başkanı Bülent Aymen, ziyaretlerle ilgili şunları söyledi: "Sayın Elvan'ın Başbakan Yardımcılığı görevine atanması, hükümetin Mersin'e verdiği önemin göstergesidir. Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan Mersinliler ve AKİB ihracatçıları için büyük bir şans.. Sayın Elitaş'ın sektörümüzün sorunlarına yakından tanık olması, sorunlarımızı aktarma konusunda zorluk yaşamayacağımız bir kişi olması biz ihracatçıları umutlandırdı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhracatçılardan Ankara çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN