Aşevinden sofralara

Giriş Tarihi: 27.1.2016
Aşevinden sofralara
Gaziantep Şahinbey Belediyesi aşevinde günde 8 bin 500 kişiye yemek, 5 bin 100 kişiye ise çorba ikramı yapılıyor. Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, geçtiğimiz yıl 8 noktada bulunan çorba dağıtım kulübeleri ve 4 noktada bulunan yemek dağıtım evlerinde düzenli olarak gerçekleştirilen yemek dağıtımının toplamda 2 milyon 252 bin kişiye ulaştığını söyledi.

HİJYENİK ŞARTLAR
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Aşevimizde son derece modern ve hijyenik şartlarda yemekler hazırlanırken, besin değeri yüksek olan lezzetli yemekler seçiliyor. Aşevimizden çıkan yemeklerden ilçemiz sınırları içerisinde bulunan dar gelirli, yaşlı, yoksul, kimsesiz, düşkün ve engelliler faydalanıyor" dedi.

HER GÜN YEMEK

Her gün 5 bin 100 kişiye sıcak çorba ikramında bulunduklarını açıklayan Tahmazoğlu, "Sıcak yemek ikramımızdan ise günde 8 bin 500 kişi faydalanıyor. İhtiyaç sahibi aileler her gün öğle saatlerinde belirtilen noktalara giderek yemeklerini alıyor. Çorba ikramımızdan 1 milyon 183 bin kişi faydalandı. Yemek ikramımızdan ise 2 milyon 252 bin kişi faydalandı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşevinden sofralara
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN