Meme kanserinde önemli bir adım

Giriş Tarihi: 27.1.2016
Meme kanserinde önemli bir adım

Balcalı Hastanesi'nde meme kanseri konusunda teşhisi kolaylaştırmak ve tıp alanında teknolojiden yararlanmak adına son sistem dijital bir mamografi cihazı hizmete girdi

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Radyoloji Kliniği'nde hizmete giren cihaz bölgede ilk ve tek olarak vakumlu biyopsi yapıyor. Böylece meme kanserinin en erken bulgusu olan kireçlenme alanlarının ameliyatsız çıkarılması sağlanıyor. Bununla birlikte cihaz hekime de hastaya da farklı özellikleriyle büyük kolaylık ve konfor sağlıyor. Rektör Mustafa Kibar ile Başhekim Yeşim Taşova, alınan cihazla çok önemli bir adım atıldığının altını çizdi.

CİHAZ PARKURU YENİLENDİ

Yaklaşık 3 yıldır çeşitli tıbbi cihaz ve görüntüleme parkını yenilemeye başlayan Balcalı Hastanesi çağın en önemli hastalıkları arasında yer alan meme kanseri konusunda teşhisi kolaylaştırmak ve bununla birlikte tıp alanında teknolojiden yararlanmak adına son sistem dijital bir mamografi cihazını kullanmaya başladı. Bu cihazla meme kanserinin erken teşhisi ve ameliyatsız tedavisi artık mümkün.

KABUK DEĞİŞİMİ
ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Balcalı Hastanesi'nin uzun zamandır bir kabuk değişimi yaşadığını, bu değişimle birlikte birçok alanda yenilendiğini söyledi. Kibar, cihazın son derece önemli işlevlerinin olduğunun altını çizerek bu durumun özellikle hasta konforu açısından son derece önemli olduğuna vurgu yaptı. Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova, tıptaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve hastaların sağlığı için her türlü gayreti gösterdiklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meme kanserinde önemli bir adım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN