Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mucizenin adı inme merkezi

Osmaniye'de geçirdiği inme nedeniyle ölümle burun buruna gelen 38 yaşındaki 1 çocuk annesi Zeliha Berkmez, Adana'da hayata döndü

Giriş Tarihi: 27.1.2016
Mucizenin adı inme merkezi
Kuvvet kaybı, konuşma güçlüğü, dengesizlik, kol ve bacaklarda uyuşma şikayetleriyle Osmaniye'de özel bir hastaneye başvuran ve yapılan muayenesinde inme (felç) geçirdiği anlaşılan 38 yaşındaki Zehra Bekmez, 2 hafta önce hizmete açılan Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi İnme Merkezi sayesinde hayata tutundu. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, "Merkezimizde ilk hastamızı tedavi etmenin gururunu yaşıyoruz" dedi.

10 DAKİKADA 1 KİŞİ FELÇ GEÇİRİYOR

Adana Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, bölgede, inme (Felç-Beyin Krizi-Strok) rahatsızlığının oldukça sık görüldüğünü belirterek, "Araştırmalara göre her 10 dakikada bir kişi inme hastalığı geçiriyor. Yani 2 milyonluk bir kentte yaklaşık günde 30 ile 40 hasta inmeyle karşı karşıya geliyor. Sadece bir hastanın felç kalması durumunda yaşamı boyunca 2 milyon liraya yakın ekonomik kaybı söz konusu. Yeni açılan inme merkezimizin Adana'ya katkısı büyük olacaktır. Hem insanlar sağlığına kavuşacak, hem ekonomik kaybın önüne geçilecek" diye konuştu.

ÜÇÜNCÜ ÖLÜM NEDENİ
Adana Numune Eğitim Hastanesi İnme Merkezi Girişimsel Nöroloji Direktörü Prof. Dr. Semih Giray, "Zaman zaman, kollarımızda, ayaklarımızda, beynimizde, karıncalanmalar, uyuşmalar, baş ağrıları, baş dönmeleri, dilde uyuşmalar, görme bozuklukları oluyorsa hemen bir uzmana başvurmak gerekir. Ayrıca tansiyon, kalp hastalığı, diyabet, kolesterol gibi risk faktörleri varsa, bir sağlık kuruluşuna başvurmalı ve yıllık sağlık takiplerinin yapılması gereklidir. İnme, kalp ve kanserden sonra dünyada en çok 3. ölüm nedenidir" şeklinde konuştu. Osmaniye'de özel bir hastanede çalışan Zehra Bekmez'in kardeşi Murat Coşlu, ablasının sağ tarafında kuvvet kaybı, konuşmada problem gibi şikayetleri üzerine altından beyin krizi geçirdiğini anlayarak, hemen çalıştığı hastanenin nöroloji uzmanına götürdüklerini anlattı. Coşlu, "Adana'da bu merkezin açıldığını öğrenince doktorumuz, Semih hocamızla bağlantıya geçti. Ablamı Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi İnme Merkezi'ne getirdik. Ablamdan artık ümidimizi kesmiştik. Şimdi hayata döndü. Katkısı olan herkesten ve doktorlarımızdan Allah razı olsun" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mucizenin adı inme merkezi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN