Yatırımlara terör engeli

GTO Başkanı Eyüp Bartık, yatırımların önündeki en büyük engelin terör olduğunu belirtti. Bartık, terörün verdiği zararların önüne geçmek için birlik ve beraberliğin şart olduğunu vurguladı

Giriş Tarihi: 28.1.2016
Yatırımlara terör engeli
Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Eyüp Bartık, Güneydoğu'nun kalkınmasının önündeki en büyük engelin terör olduğunu söyledi. Bölgesel Kalkınmada Güçbirliği Platformu üyelerinin buluşmasında konuşan Eyüp Bartık, terörün sona ermesi halinde bölgedeki yatırımların katlanarak süreceğini belirterek, "Terörün verdiği zararı birlik ve beraberlikle yok edeceğimize inanıyorum" dedi.

"HEPİMİZ MAĞDURUZ"
Bölgede gerçekleştirilen yatırımlara dikkati çeken Bartık, "Terör, yalnızca bölgemizin veya ülkemizin değil tüm dünyanın sorunudur. Bu konuda hepimiz mağduruz, tüm dünya bundan zarar görüyor. Yatırımların önündeki en büyük engel de terördür. Kesinlikle bu zararı birlik ve beraberlik ile yok edeceğimizi düşünüyorum. Her zamankinden daha çok birbirimize bağlanmalıyız" diye konuştu.

TERÖRÜN PANZEHİRİ YATIRIM

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Karaküçük ise terörün ve fakirliğin en büyük panzehirinin öncellikle teşvik, yatırım ve istihdam olduğunu söyledi. Karaküçük, "Bölgede terörün bitmesini istiyorsak, bölgede kalkınma istiyorsak, bölgede yatırım istiyorsak, mutlaka bizi 2023 vizyonuna taşıyacak daha efektif, yeni bir hikaye yazacak teşvik politikasına ihtiyaç var" dedi.

BULUNDUĞU ŞEHİRDE

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Suriyelilerin başta dil olmak üzere mesleki eğitimlere tabi tutulmasını istedi. Çinçin, Suriyelilerin iş hayatına katılmalarını sağlayan yasanın çıkmasının kendilerini mutlu ettiğini kaydederek, "Yüzde 10 kotası güzel ama bulunduğu şehirde çalışma mecburiyetinin genişletilmesini bekliyoruz" şeklinde konuştu.

BAŞKAN ŞAHİN'İ ZİYARET

Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Teke de Osmaniye'yi lojistik merkezi yapmak için çalıştıklarını bu çalışmanın tamamlanması halinde şehrin önemli bir aktarma noktası olacağını kaydetti. Bölgesel Kalkınmada Güçbirliği Platformu Üyeleri GTO Başkanı Eyüp Bartık, ŞUTSO Başkanı Eyüp Sabri Ertekin, KTSO Başkanı Kemal Karaküçük, ANTSO Başkanı Hikmet Çinçin, ATSO Başkanı Mustafa Uslu ve OTSO Başkanı Murat Teke, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i ziyaret ederek çalışmalarını anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatırımlara terör engeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN