Melih ABİ: Bulvarın aydınlatma lambaları yanmıyor

Giriş Tarihi: 29.1.2016
Adana'dan bir sokak lambası şikayeti aldım. Okurumuz Muhittin Çulcu, "Yeşilyurt Mahallesi Necip Fasıl Kısakürek Bulvarı üzerinde oturuyorum. Şikayetimiz sokak aydınlatma lambaları ile ilgili. Maalesef çok düzensiz. Bazı günler yanıyor, bazı günler hiç yanmıyor. Haliyle bulvar karanlık içinde kalıyor. Size daha önce sıkıntımızı aktarmıştım ve yayınlamıştınız. Yazınızdan hemen sonra ekipler geldi düzenleme yaptı. Aydınlatma lambaları yanmaya başladı. Fakat bir süre sonra eskiye döndü. Artık burada yaşayanlar ilgililerin tasarruf yapmak için bilerek yakmadıklarını söylüyorlar. Lütfen sorunumuza bir çözüm bulunsun. Koskoca bulvarın lambaları yansın" diyor. Umarım soruna kesin çözüm bulunur.

Tarsus'ta Hz. Danyal Kabri'nin çevresi düzenlenmeli

Tarsus'tan Mustafa Erdoğan, "Tarsus halkı olarak Belediye Başkanı Şevket Can'dan bir isteğimiz var. Türkiye'de ilk peygamber kabri Tarsus'tadır. Hz. Danyal A.S.'nin kabri makam mevkiinde olup burasının tam olarak ortaya çıkarılması için çok para ve emek harcandı. Bilhassa dışarıdan gelen yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olurken, gelenler buraya rahatlıkla giremiyor. Bu mevkide bulunan bir bina alanı daraltıyor. Binanın yeri istimlak edilerek yıkılmalı ve Hz. Danyal A.S. kabrinin çevresi genişletilmelidir. Üstelik arka tarafta kalan Ulu Cami de böylece daha rahat görünür. Kamulaştırılacak alanın yanında bulunan kahvehaneye gelenler de orada yolun ortasında oturuyor. Başkanımız isteğimizi yerine getirirse seviniriz.
***

Yine Makam mevkiinde bulunan Kubat Paşa Medresesi'nin ön tarafı da düzenlenmişti. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus'ta belediye başkanı iken burada düzenleme yaptırdı. Ön cephesini genişletti, parke taşlar döşetti. Tabi Şevket Can başkanımızın da emeği var. Düzenlemeyle yerli ve yabancı turistler de Hz. Danyal, Kubat Paşa Medresesi ve Ulu Cami gibi yerleri rahatça dolaşabilecektir" diyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Bulvarın aydınlatma lambaları yanmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN