Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Eleştiri ile hakaretin farkını öğrenmeliler'

Giriş Tarihi: 31.1.2016
'Eleştiri ile hakaretin farkını öğrenmeliler'
AK Parti Adana İl Başkan Yardımcısı Ali Sorar, Kemal Kılıçdaroğlu'nun hakareti karşısında vatandaşların Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sahip çıkmasını eleştirerek "Eleştiriye tahammül edemiyorlar" diyen CHP İl Başkanı Ayhan Barut'a, "Önce eleştiri ile hakaretin farkını öğrenin" diye cevap verdi. İl Başkanı Fikret Yeni ve vatandaşlarla birlikte Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunduklarını hatırlatan Sorar, "Bu suç duyurumuzdan CHP Adana İl Başkanı rahatsız olmuş ve eleştiriye tahammülümüzün olmadığını söyleme gafletine düşmüş" dedi.

TANIMLARINI ANLATTI

CHP İl Başkanının, "Genel başkanlarının arkasında olduklarını' ifade etmesini, suça ortak olmayı deklare etmek anlamına geldiğini söyleyen Sorar, "Kendilerini öncelikle hakaret ile eleştirinin anlamlarını kavramaya davet ediyorum. Sözlüğü açıp bakma zahmetinde bulunmadığına göre Sayın Barut'a ben yardımcı olayım. Hakaret, bir kişiyi bir olay belirtmek suretiyle halkın düşmanlığına ve aşağılamasına sebep olması veya namus ve onuruna dokunacak bir fiil yakıştırmasıdır. Eleştiri ise bir kişi, eser ya da konuyu doğru ve yanlışlarını göstererek anlatmak amacıyla yapılır" diye konuştu.

MİLLETİN KARŞISINDA

Milletin seçtiği Cumhurbaşkanına saygısı olmayandan millete saygı beklemeyeceğini belirten Ali Sorar, "Her kap, içindekini sızar. Sayın Kılıçdaroğlu'nun dilinden kalbindeki kem sözler döküldü. Kem söz, muhatabını değil, sadece söyleyeni kirlettiğini de söylemeden geçemeyeceğim. Bir kere de CHP olarak milletin değerlerinin yanında olsanız ne kaybedersiniz? Milletimizin karşısında olan her konuda, baş aktör olmak gibi bir vazifeden ne zaman sıkılacaksınız? Önce milletin oyları ile seçilen Cumhurbaşkanımıza, sonra da cumhurun başkanına sahip çıkmasını hazmetmeyi öğrenin" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Eleştiri ile hakaretin farkını öğrenmeliler'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN