Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğankent'te ekmek sevinci

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Yüreğir ilçesinin Doğankent Mahallesi'ne ekmek gönderilmemesi gazetemizin manşetine taşınınca, sorun çözüldü, mahalleli ekmeğe kavuştu

Doğankent'te ekmek sevinci
Adana Büyükşehir Belediyesi'nin merkez Yüreğir ilçesine bağlı 35 bin nüfuslu Doğankent mahallesinde ekmek satışına son vermesi SABAH Güney'de "Oy vermediysen sana ekmek yok" başlığıyla manşete taşındı. Haber kamuoyuna yansıyınca, Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası yetkilileri harekete geçti ve Doğankent Mahallesi'ndeki kaldırılan büfeler yerine kondu, ekmek satışına başlandı. Tanesi 40 kuruşa belediye ekmeği almaya başlayan vatandaşlar, "Ekmek sorununun çözülmesine emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" dedi.

EN AZ 10 EKMEK TÜKETİYOR

1 Kasım genel seçimlerinden sonra AK Parti'ye yüzde 70 oy çıkan Doğankent Mahallesi'ndeki ekmek büfeleri kapatılarak satışa son verilmişti. Çoğu dar gelirli insanlardan oluşan mahalle sakinleri piyasada satılandan daha ucuz olan belediye ekmeğinin gönderilmemesini siyasi bir karar olarak nitelemiş, "Hizmette ayırımcılık olur mu? Burada her aile günde en az 10-15 ekmek tüketiyor. MHP'ye oy çıkmadığı diye bir mahallenin ekmeğini kesmek ne demek oluyor?" diye tepkilerini göstermişti. Konu SABAH Güney'in manşetine taşındı ve olay kamuoyuna duyuruldu.

YETKİLİLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Büyükşehir Belediyesi tarafından kapatılan ekmek büfelerinin yeniden açılmasını ve ekmek satışının tekrar başlamasından dolayı duyduğu memnuniyeti belirten Kışla Mahallesi Muhtarı Selahattin Yiğit, "Vatandaşlarımız sıkıntı çekiyordu. Burada yaşayan insanların büyük bölümü tarlada günlük yevmiye ile çalışıyorlar. Zor şartlarda yaşam sürüyorlar. Ekmekleri de ellerinden alınınca sıkıntı çektiler. Yetkililer duyarlı davrandı ve sorun çözüldü. Şimdi mahalle sakinleri ucuz ve kaliteli belediye ekmeğine kavuştu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

BÜFE SAYISI ARTIRILMALI
Kışla Mahallesi Muhtarı Selahattin Yiğit, Doğankent'te büfe sayısının da artırılması gerektiğinin altını çizerek, "Belediye ekmeğine karşı büyük ilgi var. Ve gerçekten çok aşırı tüketiliyor. Büfe sayısı yetersiz. Sabah çok erken saatte ekmek getiriliyor. Erken kalkanlar, ya da tarlaya gidenler bu ekmekten alabiliyor ama biraz daha geç saat olduğu zaman büfelerde ekmek kalmıyor. Eğer en büfe sayısı artar, sabah ve öğle olmak üzere günde en az iki sefer ekmek gönderilirse kimse ekmeksiz kalmaz. Herkesin sevinci bir kat daha artar" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğankent'te ekmek sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN