Yüreğir'de ücretsiz halk oyunu kursları

Başkan Mahmut Çelikcan, "Bu tür kurslar çocukların kültürel anlamda gelişimini sağlarken aynı zamanda sosyal kazanımlarını ve özgüvenlerini yükseltir" dedi

Giriş Tarihi: 5.2.2016
Yüreğir'de ücretsiz halk oyunu kursları
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan tarafından hizmete açılan 11 adet Kültür Evi sosyal etkinliklerin adresi oldu. 7 den 70'e herkesin faydalanabileceği birer eğitim merkezi olan Kültür Evleri hobi ve meslek kurslarının yanı sıra her türlü etkinliklerin yapıldığı eğitim yuvası haline geldi. Bunlara en güzel örneklerden bir tanesi ise halk oyunları kursu, modern ve geleneksel dans kursları. Değişik yörelere ait halk oyunları uzman eğitmenler tarafından öğrencilere öğretiliyor.

SOSYAL ETKİNLİKLER

Sosyal ve kültürel etkinliklere her öğrencinin katılmasının önemli olduğunu belirten Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Öğrencilerin bilgiye ulaşma ve elde edilen bilgilerin beceriye dönüştürülerek günlük yaşamda işe yarayacak bir şekilde kullanılması için, eğitim sürecinde sosyal etkinliklere sık sık yer verilmesi gerekmektedir. Sosyal aktivitelerle öğrencilere hayal bile edemediğimiz nitelikler kazandırılabilir. Bu yüzden Kültür Evleri'nde buna önem veriyoruz" dedi.

BÜTÜN KURSLAR ÜCRETSİZ
Kültür Evleri'nde verilen bütün kursların ücretsiz olduğunu belirten Başkan Çelikcan, "Fatih Terim ve Murat Göğebakan Kültür Evlerinde devam eden modern ve geleneksel dans kurslarına katılan öğrenciler hem eğleniyor, hem de içlerindeki yetenekleri keşfederek zamanlarını daha kaliteli bir şekilde geçiriyor. Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere anasınıfı yaş grubundan yetişkin gruplara kadar verilen kurslardan dileyen öğrenciler ücretsiz yararlanabiliyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüreğir'de ücretsiz halk oyunu kursları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN