Gaziantep'te çifte fuar heyecanı

Gaziantep'te 7'nci GAPTARIM ve 12'inci GAPFOOD fuarları Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in katılımıyla kapılarını açtı

Giriş Tarihi: 6.2.2016
Gaziantep'te çifte fuar heyecanı
Gaziantep'te çifte fuar heyecanı yaşandı Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün desteğiyle düzenlenen GAPTARIM ve GAPFOOD fuarları Ortadoğu Fuar Merkezi'nde açıldı. Çifte fuarın açılışı Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve diğer konuklar tarafından yapıldı.

TARIMDA ÖNEMLİ YOL ALINDI

Gaziantep ve yöresinin tarım ve hayvancılıkta belirli bir tecrübeye ulaştığını belirten ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcı Mehmet Şimşek, üreticilerin Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri takip ederek çalışmalarını çeşitlendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Şimşek, Türkiye'ni AK Parti döneminde tarımda önemli yol kaydettiğini söyledi.

TARIMDA MARKALAŞMA

GAP bünyesinde tarımsal ürünlerde, tarımsal endüstriye geçiş ve markalaşmaya yönelik çalışmaların önemli olduğunu söyleyen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ise, "Filan ülkenin peyniri deniliyor. Bizim peynirimiz var, kaşarımız, birçok tarımsal ürünümüz var. Bunların markalaştırması konusunda tabiî ki, oluşturacağımız ve yapacağımız çalışmalar önümüzdeki dönem açısından çok önemli" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'te çifte fuar heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN