Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şimdi kurs zamanı

Giriş Tarihi: 8.2.2016
Şimdi kurs zamanı
Gaziantep Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan sosyal tesislerde aile boyu eğitim veriliyor. Kadınlar tesislerdeki el sanatları ve diğer kurslara devam ederken yanlarında getirdikleri küçük çocuklar da öğretmenler tarafından özel olarak eğitiliyor. Tesislerde anaokulu ve ilköğretim seviyesinden başlayarak çocuklara güzel sanatlar ve spor eğitimi de veriliyor.

EĞİTİM ALIYORLAR
İlçenin farklı bölgelerindeki sosyal tesislerde açılan kurslara katılan kadınlar bir yandan el becerilerini geliştirirken, çocuklarını da anaokuluna bırakarak eğitime hazırlıyorlar. Gündelik yaşamdan uzaklaşarak kurslara gelen kadınlar sosyal tesislerden ailece faydalandıklarını, kendileri farklı konularda kurs görürken, eşlerinin spor yaptığını, çocuklarının ise eğitim aldıklarını söylediler. Özgecan Spor ve Kültür Merkezi'nde el sanatları kursuna katılan Yıldız Türk, "Ailece buraya geliyoruz. Eşim sosyal tesislerdeki spor salonunda spor yapıyor. Ben el sanatları kursuna geliyorum. Ben kurstayken de küçük oğlum ana sınıfında hem eğleniyor hem de eğitim alıyor. Kızım da 1 yıldan buna keman kursuna geliyor" dedi.

SOSYAL YAŞAMDA DEĞİŞİM

Kursiyer Elif Yılmaz ise kursta bir aile ortamının olduğunu belirterek, "Kursa koşarak geliyorum. Bu kursa geldikten sonra sosyal yaşamımda da önemli değişiklikler oldu. Yeni arkadaşlar ve insanlar tanıdım. Burada bir aile ortamında çalışıyor ve eğitim alıyoruz. Çocuklarımız için de imkanlar var. Küçük çocuğum Kış Bahçesi'nde eğitim alıyor. Gözüm arkada kalmıyor, içim rahat" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şimdi kurs zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN