Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Refah ve ekonomi güvenlikle gelir

Hatay Valisi Ercan Topaca, "Güvenliğin olmadığı yerde özgür bir şekilde hayatın devamlılığı olmaz. Refahın ve ekonominin temeli güvenliktir" dedi

Giriş Tarihi: 9.2.2016
Refah ve ekonomi güvenlikle gelir
TÜSİAD ve TÜRKONFED işbirliği ile Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Büyüyen KOBİ'ler konulu panel düzenlendi. Hatay'ın farklılıklara saygısıyla dünyanın ender şehirlerinden biri olduğunu söyleyen Vali Ercan Topaca, "İnsanlarının hoşgörüsü, sevgisi, saygısı ile Hatay, her türlü farklılığın yeşerme imkanı bulduğu bir şehir. Tarihte de böyleydi bugün de böyle. İnşallah gelecekte de bu böyle olacaktır" dedi.

HATAY KRİTİK NOKTA

Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Kongre Salonu'nda düzenlenen panelde konuşan Vali Topaca, Suriye'de ve Türkiye'de yaşanan olayların sebeplerinin iyi tahlil edilmesi gerektiğini dile getirerek, "Herkesin elinin olduğu, müdahale etmek istediği bir konumdayız. Hatay da en kritik noktalardan biri. Bu müdahalelere karşı uyanık olmamız lazım. Devlet olarak onlara fırsat vermemek için var gücümüzle çalışıyoruz" diye konuştu.

ÖNCELİK DÜZENİ SAĞLAMAK

Kentteki hoşgörü iklimine bugün bütün dünyanın ihtiyaç duyduğunu kaydeden Topaca şunları söyledi: Özgürlük insan için vazgeçilmezdir. Güvenliğin olmadığı yerde ne kadar özgür olursanız olun, hayatınızı sağlıklı bir şekilde devam ettiremezsiniz. Refahın ve ekonominin temeli güvenliktir. Güvenlik zafiyeti oluştuğu andan itibaren işadamları o bölgede yatırımı durdurur. Biz ülke olarak öncelikle güvenliği, düzeni sağlamak durumundayız. Devletimizin de bugün yapmaya çalıştığı budur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Refah ve ekonomi güvenlikle gelir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN