Suriye'ye kucak açan Gaziantep Nobel'e aday

Giriş Tarihi: 11.2.2016
Suriye'ye kucak açan Gaziantep Nobel'e aday
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kentte misafir edilen 350 bin Suriyeli için gösterilen örnek tutum nedeniyle Nobel Barış Ödülü'ne başvurdu. Gaziantep için hazırlanan yeni logonun tanıtım toplantısında Gaziantep'in dünyada eşi benzeri olmayan bir misafirperverlik ve kardeşlik örneği gösterdiğini bildiren Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Gaziantep büyük bir sınavdan geçiyor. Gösterdiğimiz ensarlıkla bu ödülü hak ettiğimi düşünüyorum" dedi.

NOBEL'İ HAK EDİYOR

Gaziantep'in dünyada en rekabetçi 7 il arasında olmasının yanı sıra en eski 20 şehirden biri olduğunun da tescillendiğini anımsatan Başkan Şahin, "Yöneticilerimizle birlikte 2 milyonun sorumluluğunu alarak ensar muhacir sorumluluğu ile büyük bir vicdan sorumluluğundan geçtik. Ve biz bugün Nobel Barış Ödülü için başvuruda bulunduk. Çünkü Gaziantep Nobel ödülünü hak ediyor" diye konuştu.

"ÖDÜL İÇİN YAPMADIK"
Vali Ali Yerlikaya ise "Şehrimizde, ilkokul, ortaokul, lise ve okuyan muhacir çocuklarını, Suriyeli yavruların yüzde 60'ına yakınını 4 sene bitmeden okullaştırdık. Bunlar içerisinde ilkokul birinci sınıfa başlama oranı yüzde 98'dir. Bunu birileri Nobel versin diye yapmadık. Allah için yaptık. Hedefimiz, amacımız daha büyük. Hükümetimiz, o çocukların okullarda tam gün eğitim yapması için para gönderiyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye'ye kucak açan Gaziantep Nobel'e aday
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN