Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tuğba'nın organları altı kişiyi yaşatacak

Gaziantep'te doğal gaz zehirlenmesi sonucu beyin ölümü gerçekleşen bir çocuk annesi 18 yaşındaki Tuğba Tilki'nin organları beş kişiye can verirken bir kişiye de ışık olacak

Giriş Tarihi: 11.2.2016
Tuğba'nın organları altı kişiyi yaşatacak
Gaziantep'te doğal gaz zehirlenmesi sonucu beyin ölümü gerçekleşen bir çocuk annesi 18 yaşındaki Tuğba Tilki'nin anne ve babası tarafından bağışlanan organları 5 kişiye can verirken, 1 kişinin de karanlık dünyasını aydınlanacak. Babası Hurşit Tilki, "Biz canımızı yitirdik, başkaları da bizim yaşadığımız acıyı yaşamasın istedik" dedi.

ZEHİRLENDİ

Tuğba Tilki, imam nikâhlı eşi Hayrettin Gügercin (24) tarafından iş dönüşü mutfakta baygın halde bulundu. Genç kadın Dr. Ersin Arslan Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne götürüldü. Ancak doğal gazdan zehirlendiği belirlenen genç kadın, yoğun bakım ünitesinde yer olmayınca özel bir hastaneye sevk edildi. Ancak Tuğba'nın 3 gün sonra beyin ölümü gerçekleşti.

AİLE İZİN VERDİ

Acı haberi alan anne Feride ve baba Hurşit Tilki, başkalarına hayat vermesi için kızlarının organını bağışladı. Sağlık Bakanlığı Organ ve Doku Nakli Koordinatörlüğü yapılan görüşmelerin ardından yaklaşık 6 saat süren operasyonun sonunda Tuğba Tilki'nin akciğeri askeri kargo uçağıyla Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi'ne, böbrekleri ve karaciğeri Adana Numune Hastanesi'ne, korneaları ise Gaziantep Dr. Ersin Devlet Hastanesi'ndeki hastaya nakledilmek üzere gönderildi.

"CANIMIZI YİTİRDİK"
Anne Feride Tilki, "Çocuğum başkaların da can bulsun belki onları gördüğüm zaman kızımı görmüş olurum" dedi. Bağışlanan organlarıyla başkalarına can olacak olan Tuğba'nın babası Hurşit Tilki ise, "Kızımın beyin ölümü gerçekleşince doktorlar bize 'Organ bağışı yapar mısınız?' diye sordu. Karım ve ben 'En azından bir canı kurtaralım' diye kızımın organlarını bağışlamaya karar verdik. Biz canımızı yitirdik başkaları da bizim yaşadığımız acıyı yaşamasın istedik" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tuğba'nın organları altı kişiyi yaşatacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN