Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahraman bir neslin eseri Kahramanmaraş

Giriş Tarihi: 12.2.2016
Kahraman bir neslin eseri Kahramanmaraş

M. Hanefi ÖKSÜZ KİPAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı

31 Ekim 1919 yılında başlayıp 12 Şubat 1920'ye kadar devam eden Fransız işgaline karşı Kahramanmaraş halkının kurtuluş mücadelesinin destanı, birlik ve beraberliği tüm dünyaya örnek olmuştur.
İnsanlar doğduğu, yetiştiği, yaşadığı ve hayatına anlam kazandırdığı memleketlerine karşı büyük bir sorumluluk ve bağlılık hisseder.
Bu sorumluluk bazen fedakarlık gerektirir. Kahramanmaraş'ın kahraman ecdadı memleketlerine ve ülkesine olan sevgisini ve bağlılığını bu kurtuluş mücadelesi ile ispat ederek ismini tarihe altın harflerle yazdırmasını bilmiştir. Vatanı uğruna her türlü fedakarlığı göstererek bu toprakların sahipsiz olmadığını dosta ve düşmana göstermiştir.
12 Şubat 1920 tarihinde Sütçü İmam önderliğinde kahraman ecdadımızın yaşadığı ve yaşattığı kurtuluş mücadelemiz, bizlerin geçmişten birçok ders çıkararak geleceğimize birlik ve beraberlik içinde emin adımlarla yürümemiz için tarihi ve kahramanca bir örnek teşkil etmektedir. 12 Şubat 1920, bizlere bu toprakların insanlarının birliği ve beraberliği, vatan ve bayrak sevgisine ve inancına olan güveni neticesinde başaramayacağı ve üstesinden gelemeyeceği hiçbir güçlüğün olmadığını göstermiştir. Bu ülkenin geleceğine dair ise bu birlik ve beraberliğimizi Allah güç verdikçe yaşatacağımız ve ecdadımızı örnek aldığımız takdirde her konuda muvaffak olacağımız bilinmelidir.
Bu topraklar birçok kahraman yetiştirdi. Günümüzde de hâlâ vatanımıza karşı düşmanlık besleyen ve bu toprakları bölmek isteyenler bilmelidir ki "Bu kahramanların evlatları gerektiğinde her zaman 12 Şubat gibi bir destan yazma inancına ve kararlığına sahiptir." Kahramanmaraş her daim bu yüce milletin kalbinde kahraman olarak kalacaktır… Birlik ve beraberliğimizin daim olması dileğiyle…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahraman bir neslin eseri Kahramanmaraş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN