Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüreğir halkının 'ev'lenme sevinci

Noter huzurunda çekilen kura ile evlerine kavuşan vatandaşlara seslenen Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Evlerinizde çocuklarınızla mutlu, huzurlu ve sağlıklı yaşayın" dedi

Giriş Tarihi: 12.2.2016
Yüreğir halkının 'ev'lenme sevinci
Adana'nın merkez ilçesi Yüreğir'de Kışla Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişme Projesi'nin 1. Etabı tamamlandı ve hak sahipleri çekilen kura ile evlerine kavuştu. İlk hak sahibinin kurasını çeken Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Evlerinizde çocuklarınızla mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir şekilde yaşamanızı temenni ediyorum. Hepinizin evi hayırlı uğurlu olsun" dedi.

KÜLTÜR MERKEZİNDE YAPILDI

Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen çekilişe Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Kentsel Yenileme Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu, Kentsel Dönüşüm Müdürü Mustafa Bakır, Uzman Orhan Mercan, Kura Sorumlusu Özgür Demir, AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet Çözer, Belediye Meclis Üyeleri ile hak sahipleri katıldı. Noter huzurunda gerçekleşen ilk kura çekilişini Başkan Çelikcan ile TOKİ Kentsel Dönüşüm Proje Müdürü Mustafa Bakır birlikte yaptı. Başkan Çelikcan Veli Arıcan'ın, Mustafa Bakır ise Münevver Puslu'nun isimlerini çekti. Başkan Çelikcan, 1. etapta 324 konut yıkılarak yerine 772 konut ve 43 işyeri yapıldığını belirterek, "Konutlardan 354'ü hak sahiplerine dağıtıldı. Kalanlar ise öncelikle Kışla 2. Etap'ta evleri yıkılacak olanlara verilecek" dedi. Çok önemli bir olayı gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Çelikcan, "Bu projeyi siz değerli vatandaşlarımızla birlikte gerçekleştirdik. Bundan mutluluk duyuyorum. Yüreğir artık kamu ve özel yatırımları ile Adana'da önemli bir merkez oluyor. Bu projede emeği geçen TOKİ yetkililerine de ayrıca teşekkür ediyorum. Evlerine kavuşan vatandaşlarımıza yuvalarında ömür boyu mutlu bir şekilde yaşamalarını diliyorum" diye konuştu.

ÇEHRESİ DEĞİŞECEK
Yüreğir'de kent yaşamına uygun projeler üreterek yaşam kalitesini yükseltmeyi ve bölgeyi çağdaş görünümlü bir kent durumuna getirmeyi hedeflediklerini de vurgulayan Çelikcan "Bu hedef doğrultusunda ilçemizin 13 ayrı noktasında kentsel dönüşüm çalışmalarını başlattık. Özellikle Seyhan Nehri kıyısında uzanan Kışla Mahallesi'ndeki dönüşümle Kozan ve Sanayi Çarşısı'nın dönüşümü sadece Yüreğir'in değil tüm Adana'nın çehresini değiştirecek" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüreğir halkının 'ev'lenme sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN