Bakan Müezzinoğlu HKÜ'yü ziyaret etti

Giriş Tarihi: 15.2.2016
Bakan Müezzinoğlu HKÜ'yü ziyaret etti
Gaziantep'te çeşitli kurumlara giden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Hasan Kalyoncu Üniversitesi'ne de giderek Rektör Prof. Dr. Tamer Yılmaz ile görüştü. Bakan Müezzinoğlu'nu üniversiteye gelişinde HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Mütevelli Heyeti Danışmanı Songül Kalyoncu, HKÜ Rektör Yardımcı Prof. Dr. Yaşar Özbay ve HKÜ Rektör Danışmanı Prof. Dr. Edibe Sözen karşıladı. HKÜ'ye Bakan Müezzinoğlu ile birlikte Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Toprak, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve birçok protokol mensubu geldi.

ULUSLARARASI ÜNİVERSİTE

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na bilgi veren Rektör Yılmaz, HKÜ'nün temelinin 2008 yılında atıldığını, 2009-2010 yılında eğitim- öğretime başlandığını belirterek, "5 Fakülte 2 Yüksekokul, 1 Meslek Yüksekokulu toplamda 24 bölümümüz var. İlk mezunlarımızı 2005 yılında verdik. Türkiye'nin 65 ilinden ve 22 farklı ülkeden öğrencilerimiz var. Bu bize bir bölge üniversitesi olmanın ötesinde uluslararası bir üniversite olma yolunda olduğumuzu gösteriyor. Üniversitemiz fiziki ve beşeri altyapısını tamamlamış, stratejik hedeflerini belirlemiş, marka kentin marka üniversitesi olarak yayın, AR-GE çalışmaları ve patent üretmeye başladı" dedi.

ÇALIŞMALARI TAKDİR ETTİ
HKÜ'nün Eğitim-Öğretim faaliyetleri, AR-GE çalışmaları hakkında Rektör Yılmaz'dan çeşitli bilgiler alan Bakan Müezzinoğlu, HKÜ'yü ve çalışmalarını takdir ettiğini söyledi. Gaziantep'e bakan olarak ilk kez geldiğini belirten Müezzinoğlu, Gaziantep'i de çok beğendiğini söyledi. Programın sonunda Bakan Müezzinoğlu ile beraberindekiler, rektörlük binası önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Müezzinoğlu HKÜ'yü ziyaret etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN