Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahramanmaraş'ta ambulans dağıtımı

Ambulansların terör saldırılarına maruz kaldığını söyleyen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu "Bu millet hainlere hesabı soracak. Ülkenin bir karış toprağında onlara yer yok" dedi

Giriş Tarihi: 16.2.2016
Kahramanmaraş'ta ambulans dağıtımı
Kahramanmaraş 112 Acil Çağrı Merkezi'nde düzenlenen 101 ambulansın dağıtım töreninde konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, araçların Türkiye genelinde vatandaşların hizmetine sunulacağını söyledi. Ambulansların bölücü terör örgütü mensuplarının saldırılarına uğradığını anımsatan Müezzinoğlu, İdil'de saldırıya uğrayan sağlık personelinin bir yaralıyı ateş ortasında hastaneye ulaştırdığını ifade etti.

AY YILDIZLI BAYRAK

Türkiye'nin yarınlarının bugünden daha güzel olacağını vurgulayan Müezzinoğlu, şöyle konuştu: "Sağlık alanındaki hizmetleri görüyorsunuz. Daha önce 8 ambulansı olan Kahramanmaraş'ta bugün bu sayı 70'e yükseldi. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Yeter ki fitneye, fesada ve hainlik yapana prim vermeyelim. Kahramanmaraş ruhu Cizre'de de Diyarbakır'da da Silopi'de de Türkiye'nin her köşesinde yaşayacaktır. Ay yıldızlı bayraklar, Kahramanmaraş'ın her sokağında nasıl dalgalanıyorsa Şırnak, Cizre ve Sur'da da öyle dalgalanacak". Müezzinoğlu, 2000'li yıllarda 617 olan Türkiye'deki ambulans sayısının bugün 5 bini geçtiğine dikkati çekti. Ambulans isteyen vatandaşlara daha önce "Aracımız arızalı", "Tıbbi yardım malzemesi yok", "Aracımızın mazotu yok doldurursanız geliriz" gibi cevaplar verildiğini anlatan Bakan Müezzinoğlu, AK Parti iktidarıyla sağlık alanında çok büyük yatırımların hayata geçirildiğini belirtti.

KÜLTÜR MERKEZİ

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ise millete hizmetin en büyük ibadet olduğunu söyledi. Ambulansların artık yoğun bakım odası konforunda hizmet verdiğini ifade eden Ünal, sadece sağlık alanında değil, halkın her türlü ihtiyacını temin ettiklerini belirtti. Bütün kültür politikalarını şehir üzerinden somutlaştıracaklarını hatırlatan Ünal, "Şehirlerimizin hafızasını, kimliğini ve ürettiği kültür alanlarını yeniden ihya ve inşa edeceğiz. Bu anlamda Kahramanmaraş'a dev bir kongre ve kültür merkezi yapacağız. Kısa zamanda 'Yedi Güzel Adam Edebiyet Müzesi'ni hayata geçireceğiz çünkü Kahramanmaraş misyon şehirdir. O yüzden bu kentimize ne yapsak azdır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahramanmaraş'ta ambulans dağıtımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN