Kentsel dönüşüm bizim için gereklilik

İskenderun'da iki mahallede kentsel dönüşüm çalışmalarına başlayacaklarını söyleyen Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "Vatandaşlarımızın evlerinin değeri artacak. Güvenlik konutlar olacak" dedi

Giriş Tarihi: 17.2.2016
Kentsel dönüşüm bizim için gereklilik
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentsel dönüşümle ilgili hazırlıkların tamamlanmak üzere olduğunu, çalışmayı iki mahallede başlatacaklarını söyledi. Çalışmaları yerinde inceleyerek, konuyla ilgili bilgi veren Başkan Seyfi Dingil, "Kentsel dönüşüm aslında bizim için bir zorunluluk. Bu tür değişimleri görmeden atılacak her adım, yeni sorunları da beraberinde getirecektir. İskenderun için çok önem verdiğimiz kentsel dönüşümü kısa zamanda başlatıyoruz. Numune ve Pınarbaşı mahallelerinde çalışmalar tamamlanmak üzere. Öncelikle buradan başlayacağız" dedi.

EVLERİN ÖMRÜ UZAYACAK

Başkan Seyfi Dingil kentsel dönüşüm sürecinin, tapulu hak sahiplerine yüzde 2'lik artırım ile birlikte tamamlanacağını ifade ederek, şunları kaydetti: "Eski sebze hali alanı üzerinde yaklaşık 550 konutluk kentsel dönüşüm inşaatı başlayacak. Böylelikle vatandaşlarımızın evleri depreme dayanıklı hale gelecek. Yenilenen evlerinin değeri en az 2.5 kat artacak. Olası bir depremde evlerinde güvenle oturabilecekler. Çocuklarına daha güvenli, daha değerli ve yaşanabilir bir ev bırakacaklar. En önemlisi mülkleri tapulanacak ve ömrü en az 60 yıl daha uzamış olacak".

"HİZMETLERİMİZ SÜRECEK"
İskenderun'da uzun yıllar sonra belediye başkanlığı koltuğunun merkezi iktidarla aynı çizgide olan birisinin oturduğunu, bunun nimetlerinin hissedilmeye başlandığını vurgulayan Başkan Seyfi Dingil, "Vatandaşlarımız bugüne kadar hiç hayal bile etmeyecekleri dev projelerle tanışmanın heyecanı içinde. Bizler ilçemizin bir dünya kenti olması için çabalıyoruz. Önümüzdeki aylardan itibaren büyük projelerin ilk adımı atılacak. Belediye hizmetlerinden toplumdaki herkes yararlanacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kentsel dönüşüm bizim için gereklilik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN