Mersin'in yüzücüleri gelecek vadediyor

Giriş Tarihi: 21.2.2016
Mersin'in yüzücüleri gelecek vadediyor

TED Mersin Spor Kulübü yüzücüleri Murat Görkem Narman (16), Kürşat Yılmaz (16) ve Mustafa Kaan Kıykım (11) elde ettikleri başarılarla dikkat çekiyor

TED Mersin Spor Kulübü'nün gelecek vadeden yüzücüleri Murat Görkem Narman (16), Kürşat Yılmaz (16) ve Mustafa Kaan Kıykım (11) elde etikleri başarılarla dikkatleri üzerlerine çekmeyi başardı. Türkiye'yi uluslararası organizasyonlarda temsil etmek istediklerini dile getiren sporcular, "Olimpiyat ve Dünya Şampiyonluğu'na ulaşarak bayrağımızı en üste taşımak ve milletimiz onure etmek istiyoruz" diyor. Genç yüzücülerinden Murat Görkem Narman, İstanbul'da düzenlenen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası 50 metre kurbağalamada şampiyonluğa ulaştı. 2013 yazında Adana'da yapılan Anadolu Kupası Türkiye Finali'nde TED Koleji Spor Kulübü Antrenörü Ümit Özbek tarafından keşfedilen Narman, "Yüzmede ki 5'nci yılım. Başarılarım Mersin'e geldiğimden beri başladı. Avrupa ve Dünya Şampiyonası'nda mücadele ederek birincilikler alıp milletimizi onure etmek istiyoruz" dedi.

TÜRKİYE 3'NCÜLÜĞÜ
Aynı organizasyonun 50 metre serbest kategorisinde Türkiye 3'ncüsü olmayı başaran Kürşat Yılmaz ise ilk olarak milli takıma girmeyi hedeflediğini belirti. Mustafa Kaan Kıykım ise Marmaris Olimpik Kulaçlar 200 metre karışık, 100 metre sırt ve 400 metre serbest kategorilerinde bir 2'ncilik ile iki 3'ncülük elde etti. Yüzme Federasyonu İl Temsilcisi Fatma Ocak da Mersin'deki yüzücülerin milli takıma göz kırptıklarını İl temsilciliğini aldıktan sonra Mersin'deki kulüp sayısı 3'ten 10'a çıkardıklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin'in yüzücüleri gelecek vadediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN