Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Türk müteahhitler gurur kaynağımız'

Türkmenistan'da Türk firmasının ürün ve hizmetlerinin tanıtıldığı Aşbakat Türk İhraç Ürünleri Fuarı'na katılan Ekonomi Bakanı, "Müteahhitlerimizin hizmetlerinden gurur duyuyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 22.2.2016
'Türk müteahhitler gurur kaynağımız'
Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Türkmenistan'da Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye- Türkmenistan İş Konseyi tarafından organize edilen İş Forumu ile Aşkabat Türk İhraç Ürünleri Fuarı'na katıldı. Elitaş, Türkmenistan gezisinde, DEİK Türkiye-Türkmenistan İş Konseyi Başkanı olan Halil Avcı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Halil Avcı'nın ofisini de ziyaret etti. Ziyarette, Türk iş adamlarının Türkmenistan'daki faaliyetleri konusunda bilgi alan Bakan Elitaş, "Türk işadamlarımızın, kardeş ülke Türkmenistan'daki yatırım ve hizmetleriyle gurur duyuyoruz" dedi.

AVCI'NIN OFİSİNİ ZİYARET ETTİ

Türkmenistan'daki programına, bu ülkedeki mevkidaşı Ekonomi ve Kalkınma Bakanı Yoldaş Şeripov'un refakat ettiği Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, DEİK tarafından organize edilen ve 50 Türk işadamının davet edildiği Türkmenistan-Türkiye İş Forumu'na katıldı. Bakan Mustafa Elitaş, 103 Türk firmasının ürün ve hizmetlerinin tanıtıldığı Aşkabat Türk İhraç Ürünleri Fuarı'nın da açılışını yaptı. Bakan Elitaş, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov tarafından da kabul edildi. Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Türkmenistan'daki temas ve incelemeleri sırasında Türkiye-Türkmenistan İş Konseyi Başkanı olan Halil Avcı'nın Aşkabat ofisine de ziyaret gerçekleştirdi.

BAKANA ÇALIŞMALARI ANLATTI

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, 2006 yılından beri Türkmenistan'da 5 yıldızlı otel, müzeler, konutlar, okullar, engelliler eğitim, tedavi ve rehabilitasyon merkezi, endüstriyel yapılar gibi çok sayıda projeyi hayata geçiren Halil Avcı Şirketler Grubu'nun Türkmenistan ofisindeki ziyaretinde, Avcı'dan Türk işadamlarının bu ülkedeki faaliyetleri konusunda bilgiler aldı. 10 yıldır Türkmenistan'da önemli projeleri başarıyla gerçekleştiren Halil Avcı, Bakan Mustafa Elitaş'a, Türkmenistan'daki Türk işadamlarının ve kendi grubunun faaliyetlerini kapsamlı olarak anlattı.

TÜRK MÜTEAHHİTLERİN BAŞARISI

Halil Avcı, Türkmenistan'da grup olarak gerçekleştirdikleri projelerin yanı sıra Türk müteahhitlerin başarılarına da dikkati çekti. 25 yıllık süreçte Türk müteahhitlerin toplam değeri yaklaşık 48 milyar dolar olan çok sayıda projeye imza attığını vurgulayan Halil Avcı, "Türkmenistan'da iş yapan bütün müteahhit arkadaşlarımız kontratlarında yazan sürelerden önceki zaman dilimde işlerini başarıyla bitirdiler. Gerçekten örnek projeler yapmışlar ve yapmaya da devam ediyorlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Türk müteahhitler gurur kaynağımız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN