Amca cinayetine 25 yıl hapis cezası

Adana'da miras yüzünden tartıştığı amcasını av tüfeği ile öldüren 22 yaşındaki İsmail Aksoy 25 yıl hapisle cezalandırıldı. Kendisine yardım eden arkadaşı ise 6 yıl 8 aya mahkum oldu

Giriş Tarihi: 25.2.2016
Amca cinayetine 25 yıl hapis cezası
Adana'da amcası 45 yaşındaki Mehmet Aksoy'u miras meselesi yüzünden öldürdüğü ileri sürülen İsmail Aksoy (22) ile olaya adı karışan 17 yaşındaki T.D.'nin "Kasten öldürme" suçundan yargılanmaları sona erdi. Kendisini dövdüğünü öne sürdüğü amcasına korkutmak için ateş ettiğini söyleyen İsmail Aksoy, mahkemeyi inandıramadı. Sanık, iyi hal indirimi ile 25 yıl hapisle cezalandırdı. Cinayete yardımcı olduğu öne sürülen T.D. ise 6 yıl 8 ay hapse mahkum edildi.

MİRAS YÜZÜNDEN

Olay, 2 Ağustos 2015 tarihinde Denizli Mahallesi'nde meydana geldi. İddialara göre, Mehmet Aksoy ile yeğeni İsmail Aksoy arasında miras paylaşımı nedeniyle husumet oluştu. İsmail Aksoy, meseleyi konuşmak için amcası Mehmet'in evine gitti. Amcası ile tartışan Aksoy evden ayrıldı. İsmail Aksoy bir süre sonra arkadaşı T.D. ile birlikte yeniden amcasının evine gitti. Elinde tüfek olan Aksoy, "Benim geçliğim gitti, Seni öldüreceğim" diye bağırarak bahçeye doğru bir el ateş etti. İsmail Aksoy, karşısına çıkan amcasına tüfeği doğrulttu. Bu sırada ölenin eşi Hacer, İsmail Aksoy'un ateş etmesine engel oldu. İsmail Aksoy, beraber geldiği ve elinde av tüfeği olan T.D.'ye "Sık lan" diye bağırdı. T.D. iki el ateş etti. Daha sonra İsmail Aksoy'da amcasını tüfekle öldürdü. İsmail Aksoy ve arkadaşına dava açıldı.

"KORKUTMAK İÇİN SIKTIM" DEDİ
Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan İsmail Aksoy, miras iddialarını yalanlayarak, "Selman adlı bir gençle tartışmıştım. Bu kişi bana tüfekle saldırmak istedi. Ateş almayınca da tüfeği atıp kaçtı. Tüfeği alıp amcamın evine gittim. 'Amcam, oğlumu niye oraya götürüyorsun' diyerek beni dövdü. Üzerime gelince korkutmak için ateş açtım. Alkollüydüm. Korkutmak için ateş etmiştim. Olay tamamen bir kazadır. T.D.'ye 'Sık öldür' demedim. Pişmanım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Amca cinayetine 25 yıl hapis cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN