"Dört yıl dedik, bir yılda yaptık"

Giriş Tarihi: 25.2.2016
Dört yıl dedik, bir yılda yaptık
Mersin Üniversitesi (MEÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, MEÜ'nün kendine yeten bir kurum haline geldiğini belirterek, "4 yılda yapacağımız çalışmaları 1 yılda yaptık. Çiftlikköy Kampüsü'nün bütçesinden milyonlarca lira artırdık. Yeni bölümler açıyoruz. Havacılık ve Uzay Bilimleri ile Diş Hekimliği Fakültesi'nin kadrolaşması kısa sürede başlayacak. YÖK'ten onay bekleyen Ziraat Fakültesi'ni de yüksek lisans-doktora gibi kullanıp, Alata Bahçe Kültürleri Enstitüsü'nü destekleyeceğiz" dedi.

CAMİ ONAY BEKLİYOR

Görevinde 1 yılı geride bırakın MEÜ Rektör Çamsarı, yapılan çalışmaları SABAH Güney'e anlattı. Anamur'daki okul ile mimarlık ek binasının bitirildiğini belirten Çamsarı, "Kampüsteki spor birimlerinin tümünü elden geçirdik. Eğitim ve Fen-Edebiyat fakültelerinin izinleri alındı. Şu an ihale aşamasındayız. Sağlık Yüksekokulu ise proje aşamasında. Cumhurbaşkanımızdan onay aldığımız takdirde rektörlüğün batısında da camimizi inşa edeceğiz. Bütün okullarda mescit açtık" diye konuştu.

2 FAKÜLTE GÜN SAYIYOR

1 yılda 9 yeni bölüm açıldığını kaydederek, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ile Diş Hekimliği Fakültesi'nin kurulduğunu bildiren Çamsarı, "YÖK, Diş Hekimliği Fakültesi'nin dekanını atıyor. Nisan'da 20'ye yakın hoca alacağız. Bu kapsamda kullanacağımız eski hastanemizin tadilat sürecini başlattık. Her işlemin yapılabildiği ve birçok üniversitede olmayan güzel bir birim kuruyoruz. Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi için de dekan adaylarımızı belirledik. Yakında kadrolaşma başlayacak" ifadelerini kullandı
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Dört yıl dedik, bir yılda yaptık"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN