HKÜ başarıyı ödüllendirdi

Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi, bilimsel araştırmalar ve uluslararası yayınları ile bilimsel çalışmalara katkıda bulunan akademisyenleri ödüllendirdi

Giriş Tarihi: 25.2.2016
HKÜ başarıyı ödüllendirdi
Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde (HKÜ), bilimsel araştırmaları ve uluslararası yayınları ile bilim ve teknolojiye katkıda bulunan akademisyenler ödüllendirildi. HKÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Cemal Kalyoncu, "Ülkemize ve milletimize hizmet etmek için yürüyoruz. 'Marifet iltifata tabidir' düsturundan yola çıkarak akademik personelimizi ödüllendiriyoruz" dedi. HKÜ Rektörü Tamer Yılmaz da üniversitenin akademik gelişimini anlattı.

KALABALIK KATILIM

HKÜ Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen ödül törenine, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Durdu Yetkinşekerci, HKÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Cemal Kalyoncu, HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Sanko Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sınav, GTO Başkanı Eyüp Bartık ile çok sayıda seçkin davetli topluluğu katıldı. HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, "Ülkemizdeki üniversite sayısı 200'e ulaşmıştır. Bu kadar yoğun bir rekabetin yaşandığı bir yüksek öğretim ortamında pro-aktif bir yaklaşım göstermeyen üniversitelerin orta ve uzun vadede sürdürülebilirliğini sağlaması mümkün değildir. Biz yenilikçi ve girişimci olmak zorundayız. Bunun göstergesi ise yayın, proje ve patent üretmekten geçer. Bununla da yetinmeyip, bu faaliyetlerin ticarileşmesi gerekir" dedi.

'MARİFET İLTİFATA TABİDİR'
HKÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Cemal Kalyoncu, "Önce bölgemiz ve ülkemizde, sonra da uluslararası alanda tanınmış üniversiteler arasında yer alma noktasında yolumuza devam ettiğimizi belirtmek isterim. Hepimizin bildiği gibi 'Marifet, iltifata tabiidir'. Bu törende ulusal ve uluslararası çalışmalara imza atan, gerek kurum içinde gerekse kurum dışında bizleri onurlandıran bilim insanlarına akademik ödüllerini veriyoruz" dedi.

ÖĞRENCİLERE DE ÖDÜL
Öğrencilerin her zaman uygulamalı hayatın içerisinde olmalarını desteklediklerini kaydeden Kalyoncu, "Şimdiden onların akademik çalışmalara dahil olmaları temennimdir. Bu nedenle, bugün törenimizde bir ilk daha başlatarak, ilk kez akademik çalışmalara katkı sunan öğrencilerimizi de ödüllendiriyoruz. Tüm HKÜ ailesinin eğitim-öğretim ve araştırma-geliştirme çalışmalarında, bugüne kadar gösterdiği üstün çabaların devam edeceğine yürekten inanıyorum" şeklinde konuştu.

KULUÇKADA 9 ŞİRKET
Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde 2015 yılında en çok indeksli makale yazan 3 akademisyene plaket, 15 akademisyene sertifikaları, patent başvurusu yapan 12 akademisyene sertifika, proje başvuruları kabul edilen 7 akademisyene plaket ve proje başvurusu yapan 25 akademisyen ve öğrenciye sertifikaları verildi. Programda ayrıca, Kuluçka Merkezi'nde şirket kuran 9 öğrenciye sertifikaları verildi. Ayrıca 9 öğretim üyesine de akademik unvanlarının yükseltilmesinden dolayı sertifikaları takdim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HKÜ başarıyı ödüllendirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN