Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İSTE'de Teknoloji Transfer Ofisi açıldı

Giriş Tarihi: 26.2.2016
İSTE'de Teknoloji Transfer Ofisi açıldı

İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoloji (İSTE) Transfer Ofisi hizmete açıldı. Açılışın ardından İSTE ile Gaziantep Üniversitesi arasında teknoloji transfer protokolü imzalandı

Hatay'ın İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ile Gaziantep Üniversitesi arasında teknoloji transfer protokolü imzalandı ve Teknoloji Transfer Ofisi açıldı. Rektörlükte düzenlenen programda konuşan Hatay Valisi Ercan Topaca, ülkelerin ve devletlerin tek bir hedefinin olduğunu, bunun da insanları refah içerisinde yaşatmak ve mevcut bulundukları ortamları iyileştirmek olduğunu söyledi. İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli ise, "Doğu Akdeniz'in başladığı İskenderun Körfezi'nin, şu anki siyasal dış politikaya da baktığımız zaman dünyada önemli bir merkez olduğunu görebiliyoruz" dedi.

ÜRETİM YAPAN ÜLKELER

Refahı arttırmanın ve sürdürülebilir bir şekilde devam ettirmenin yolunun üretimden geçtiğini belirten Topaca, şöyle devam etti: "Ülke olarak son dönemde hakikaten üretim konusunda adımlarını sıklaştırmış, başarılarını arttırmış ve dünyada ağırlığını gittikçe daha fazla hissettiren bir ülke durumuna geliyoruz. Tabi ki son zamanlarda yaşanan ekonomik krizlerin bizi teğet geçmesinin altındaki faktörün de üretimdeki başarımız olduğunu düşünüyorum. Şöyle dünyaya baktığınız zaman da bu krizlerden etkilenen en az ülkeler üretim yapan ülkelerdir".

TEKNOVERSİTE PROJESİ
İste Rektörü Dereli, "Vizyonlar ortaya konulabilir ama bu vizyonları gerçekleştirmek için çok çalışmaya ihtiyaç var. Dolayısıyla denizin başladığı bir yerden başlamak istedik. Ana şemsiye olarak bütün kısa, orta ve uzun vadede altını doldurmaya çalışacağımız 'Teknoversite' olarak projemizi açıkladık. Bundan sonraki yapacağımız alt projeleri de bu şemsiye projenin içerisinde ve bunun altında yapmaya karar verdik. 'Teknoversite' teknoloji ve üniversite kelimelerinden oluşuyor dikkat ettiyseniz. Bununda tescili de üniversitemiz tarafından yaptırılmış durumdadır. Dünyada da eşsiz" diye konuştu. Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Yavuz Coşkun ise Amanos Tüneli'nin bölgedeki bilgi birikiminin ve şehirlerarası bağı birleştirme konusunda çok büyük etkisi olacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İSTE'de Teknoloji Transfer Ofisi açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN