Limonu bırak hizmete bak

Giriş Tarihi: 26.2.2016
Limonu bırak hizmete bak

Artvin Cerattepe'deki eylemcilere 150 kilo limon gönderen CHP'li Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'a tepki gösteren ilçe halkı, "Önce ilçesine hizmet etmeye baksın" dedi

AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar, Artvin Cerattepe'de maden çıkarma çalışmalarını engellemek isteyen eylemcilere 150 kilo limon gönderen CHP'li Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın bu tavrını sert bir dille eleştirdi. Tarhan'ın eylemcilere 'Yanınızdayız' mesajı vermesinin tartışılacağının altını çizen Taşpınar, "Carettepe'de yeni bir Gezi olayları yaratılmak isteniyor. Art niyetli insanlar yöre halkını gaza getiriyor. CHP'li Tarhan'da bu eylemcilere arka çıkıyor" dedi.

BİBER GAZI KULLANILIYOR

Artvin'in Kafkasör yaylası, Cerattepe bölgesinde yapılacak madencilik faaliyetleri kapsamında 50 bin 300 ağacın kesileceğini öne sürerek, çalışmaları engellemeye yönelik girişimlerde bulunan gruplarla güvenlik güçleri karşı karşıya geldi. Zaman zaman güvenlik güçlerine de saldıran gurupların dağıtılması için biber gazı kullanıldı. Olaylar, 'İkinci Gezi Parkı çıkarma çabası" şeklinde yorumlanırken, CHP'li Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ilginç bir girişime imza attı.

'YANINDAYIZ' MESAJI
Tarhan, 150 kg limonu Cerattepe'ye göndererek, eylemcilerin biber gazından olumsuz etkinlenmesinin önüne geçilmesine yardımcı oldu. Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan'a bir de mektup gönderen Başkan Tarhan, "Çevre, insanlık ve geleceğimiz adına Cerattepe'de çıkar çevrelerine karşı mücadelenizde Akdeniz'den, Mezitli ilçemizden biber gazına karşı halkımızın savunmasına katkıda bulunmak amacı ile gönderdiğimiz limonlara gereksinim olmayacağı Türkiye özlemi ile mücadelenizde yanınızdayız" ifadelerini kullandı.

TAŞPINAR: DOĞRU DEĞİL

Başkan Tarhan'ın bu tutumunu eleştiren AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar, eylemcilere destek verilmesini doğru bulmadığını vurgulayarak, "Cerattepe'de ikinci Gezi provasının yapıldığına dair duyumlar alıyoruz. Ancak oradaki konuya pek hâkim değilim. Güvenlik güçlerine karşı farklı girişimlerde bulunan eylemcilere destek verilmesini doğru bulmuyorum. Bu konuyla ilgili suç unsuru varsa devletimizin savcıları gerekli soruşturmayı başlatacaktır" diye konuştu.

"BU İŞLERİ BIRAKSIN"
Kentte geniş yankı uyandıran bu olay vatandaşların da dikkatini çekti. Özellikle Mezitli ilçesinde ikamet eden vatandaşlar, "Neşet Başkan bu işlerle uğraşmayı bıraksın, ilçeye hizmet getirsin. Yolları asfaltlanmayan, kaldırımları darmadağın olan birçok sokak var. Başkan Tarhan'ın Mezitli'deki sorunların çözümünü erteleyip Cerattepe'deki olaylara yoğunlaşması ilginç. Bir başkan önce kendi ilçesine hizmet etmeli sonra çevresindeki olaylara yoğunlaşmalı" şeklinde konuştular.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Limonu bırak hizmete bak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN