'Azrail'i bekleyen bir insan gibiydim'

Adana'da kendisine şiddet uygulayıp, fuhşa zorladığını ileri sürdüğü kocası Hasan Karabulut'u öldüren Çilem Karabulut, "Azrail'i bekleyen bir insan gibiydim" dedi

Giriş Tarihi: 28.2.2016
'Azrail'i bekleyen bir insan gibiydim'
Adana'da 8 Temmuz 2015 günü kendisine sürekli şiddet uygulayıp, fuhşa sürüklemek istediği kocası Hasan Karabulut'u (33) tabancayla öldüren 1 çocuk annesi Çilem Karabulut'un (24) "Yakın akrabayı öldürme" suçundan yargılanmasına başlandı. Tutuklu kadın, mahkeme başkanının '7 kurşun sıkmışsın' sözüne, "O kadar mı? Yaşam mücadelesi verirken kaç el ateş ettim bilmiyorum" diye yanıt verdi. Ölenin annesi Hatun Karabulut ise, oğlunun para meselesi yüzünden gelinine öldürtüldüğünü iddia ederek, "Oğlumun her pisliği vardı ama fuhuş kesinlikle yalan" dedi.

"ÇOK KORKUYORDUM"
Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada Çilem Karabulut'u 20'den fazla kadın ve erkek avukat savundu. Eşinin evliliği süresince kendisine sürekli şiddet uyguladığını anlatan genç kadın şunları söyledi: "Ondan çok kokuyordum. Can güvenliğim yoktu. Çete liderliğinden aranıyordu. Polisle işbirliği yapıp, ondan kurtulmak istedim. Azrail'i bekleyen bir insan gibiydim. Kendisini polise ihbar ettiğimi öğrendiğini düşünüp, canımı ne zaman alacağını bekliyordum. Olay günü de telefon açıp, beklememi söyledi" Eşinin eve geldiğinde kendisi ile konuşmak istediğini söylediğini anlatan kadın, "Belindeki silahı yatağın altına koydu. 3 kadın ile birlikte Antalya'ya gideceğimizi söyledi. Karşı gelince de saçımdan tutup, üzerime çıktı. Boğuşurken silahını aldım ve ateş ettim" dedi. Mahkeme başkanı "Eşinin vücudunda 7 kurşun yarası var 4'ü öldürücü nitelikte" dedi. Bu sözlere şaşıran katil zanlısı, " O kadar mı? Yaşam mücadelesi verirken kaç el ateş ettim, bilmiyorum. Öldürmek için ateş etmedim. Karar verirken, beni bir yakınınızın yerine koyun lütfen" diye konuştu. Ölenin annesi Hatun Karabulut, oğlunun planlanarak öldürüldüğünü ileri sürerek, "Onların iddiasına göre Çilem'in annesinden aldığı 120 bin TL'yi vermiyormuş. Vermesini söylediğimde de, 'Onlardan 180 bin lira alacağım var' diyordu. Oğlumun her pisliği vardı ama fuhuş iddiaları yalan. Davacıyız" şeklinde konuştu. Azmettiricilik iftirası atıldığı için mağdur olarak duruşmaya katılan sanığın babası Yusuf, annesi Emine Doğan'da "Kızımızı azmettirmedik. Gördüğü şiddetten sonra kendisi öldürmüş. Paramızı alıp, vermediği de doğru" dediler.

MEŞRU SAVUNMA HÜKMÜ UYGULANSIN
Çilem Doğan'a destek vermek için duruşma öncesi basın açıklaması yapan Adana Kadın Platformu üyesi avukatlar, "Çilem ölmemek için öldürmek zorunda kalmıştır. Bu olayda meşru savunma olduğunu düşünerek, sanığa ceza verilmemesini talep ediyoruz" dediler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Azrail'i bekleyen bir insan gibiydim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN