Meslek sahibi yapacak proje

Osmaniye Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Haydi Gençler Geleceğe 2' projesi ile Osmaniyeli 20 genç meslek eğitimi alarak iş dünyasına katılacak

Giriş Tarihi: 1.3.2016
Meslek sahibi yapacak proje
Osmaniye Emniyet Müdürlüğü tarafından SODES kapsamında yürütülen 'Haydi Gençler Geleceğe 2' projesi hayata geçirildi. Projenin açılış ve tanıtımı için Cebelibereket Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıya Osmaniye Valisi Kerem Al, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, İŞKUR Müdürü Abdulkadir Şahin ve kursiyerler katıldı.

EĞİTİM VE SEMİNER

Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, "Başlattığımız 'Haydi Gençler Geleceğe 2' isimli proje ile 18 yaş altı 10 erkek ve 18 yaş üstü 10 bayan olmak üzere toplam 20 gencimize garson/komi yetiştirme, hijyenik gıda ürünleri eğitimi ve aşçılık kursu verilecek. Kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere sertifika verilecek ve istihdamlarına yardımcı olunacak. Kurs süresince piknik, sinema ve eğitici seminer gibi tamamlayıcı etkinlikler yapılacak" dedi.

HARÇLIK VERİLECEK
Kursların 5 ayda tamamlanacağını kaydeden Gökduman, "Kursiyerlerimize günlük 15 TL harçlık ödenecek, ayrıca Sayın Valimizin talimatları doğrultusunda kursiyerlerimize SYDV'den de katkı sağlanacak. Kursiyerlerimizin ulaşım giderleri ve öğle yemekleri de proje kapsamında karşılanacaktır" diye konuştu. Gençlerle sohbet eden Vali Kerem Al da projenin gençlerin meslek edinmelerine önemli katkı sağlayacağını ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meslek sahibi yapacak proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN