Minik Yasemin kanserli ağabeyine can katacak

Kahramanmaraşlı 9 yaşındaki Yunus Emre ilik kanseri tedavisi görüyor. Üvey anne Türkan Yıldız, ilk nakli için bebek doğurdu. Dokusu uyarsa küçük Yasemin ağabeyine can verecek

Giriş Tarihi: 1.3.2016
Minik Yasemin kanserli ağabeyine can katacak
Kahramanmaraş'ta yaşayan Ali Can ve Türkan Yıldız Can çiftinin 10 günlük kızları Yasemin, ilik kanseri olan 9 yaşındaki ağabeyi Yunus Emre'nin yaşama tutunması için umut oldu. 6 ay sonra yapılacak kontrollerin ardından minik Yasemin'den doku örneği alınacak, doku eşleşmesi sağlanması durumunda ise hasta çocuğa ilik nakli yapılacak.

YENİDEN DOĞUM YAPTI

Pazarcık ilçesinde yaşayan Yunus Emre, ilik kanserine karşı mücadele veriyor. Yaklaşık 3 yıldır tedavi gören talihsiz çocuğa ilik nakli gerekiyor. Bu amaçla, Yunus Emre'nin üvey annesi Türkan Yıldız Can, Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi doktorların tavsiyesiyle 10 gün önce bir kız bebek dünyaya getirdi. 6 ay sonra yapılacak kontrollerin ardından minik Yasemin'den doku örneği alınacak, doku eşleşmesi sağlanması durumunda ise ağabeyine ilik nakli yapılacak. Yunus Emre'nin 4 kez ameliyat olduğunu belirten Can, "Sonuç iyi çıkmadı, hastalığı biraz ilerlemiş. Ben de Yunus Emre içim hamile kaldım. İlik nakli Yasemin 6 aylık olunca yapılabiliyormuş" dedi. Ekonomik durumlarının kötü olmasına rağmen çocuk sahibi olmak zorunda kaldıklarını belirten Türkan Yıldız Can, "Kirada oturuyoruz ve kiramızı ödeyemiyoruz. Ev sahibi bizi her an kapıya da koyabilir. Yunus Emre'nin tedavisiyle uğraşan eşim çalışmıyor. Hayırseverler bize bir yardım eli uzatsın" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik Yasemin kanserli ağabeyine can katacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN