Şeyh Adil Mezarlığı daha büyük olacak

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, DSİ'nin taşınmasının ardından Şeyh Adil Mezarlığı'nın genişletileceğini söyledi

Giriş Tarihi: 1.3.2016
Şeyh Adil Mezarlığı daha büyük olacak
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Şeyh Adil Mezarlığı'nı genişletme çalışmalarına başladı. Mezarlığın yanında bulunan DSİ 201'inci Şube Müdürlüğü'nde incelemelerde bulunan ve genişletme çalışmalarına başlayacaklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, "Şeyh Adil Mezarlığı bitişiğindeki DSİ 201'inci Şube Müdürlüğü alanının tapusu birkaç güne kadar belediyemize geçiyor. Taşınma işleminin ardından genişletme çalışmalarımız başlayacak" dedi.

TAŞINMASI KALDI

Göreve geldikten sonra hızlı bir şekilde görüşmeler yaparak bu bölgenin Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesi konusunu hallettiklerini hatırlatan Başkan Erkoç, "DSİ ve ilgili bakanlıkla görüşerek buradaki bina ve lojmanlara karşılık bina yapacağımızı taahhüt ederek anlaşmıştık. DSİ 20'nci Bölge Müdürlüğü sınırları içerisinde bu bina ve lojmanların yapımını tamamladık. Ancak buradaki alanın bize geçmesi biraz süreç aldı. Sadece buranın taşınması kaldı. Taşınma işlemi de birkaç gün içerisinde gerçekleşecek" diye konuştu.

YENİ MEZARLIK YERİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, DSİ 201'inci Şube Müdürlüğü'nün yanında bulunan Karayolları Müdürlüğü'ne ait alan için de başlatılan çalışmanın sürdüğünü ifade ederek, "Dulkadiroğlu ilçemizdeki vatandaşlarımızın Kılavuzlu'daki Şeyh Ali Sezai Efendi Mezarlığı'na gitmeleri çok zor oluyor diye bu ilçemizde de yeni bir mezarlık alanı için çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki birkaç ay içinde bu bölgeyi de rahatlatmış olacağız" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şeyh Adil Mezarlığı daha büyük olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN