Büyükşehir'den işgale yeşil ışık

Yenilenen çehresiyle canlılık kazanan Toros Caddesi'nde şimdi de kaldırım işgalleri başladı. Bazı işletmelerin kaldırımın tümünü kapladığı yayalara yer kalmadığı görüldü

Giriş Tarihi: 2.3.2016
Büyükşehir'den işgale yeşil ışık
Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından aylar süren düzenleme çalışmalarından sonra ilgi odağı haline gelen Toros Caddesi'nde bazı işletmelerin yayaları hiçe sayarak kaldırımı işgal etmesi tepki topluyor. Vatandaşların kaldırımları hiçbir engel olmadan kullanmasını sağlaması gereken Büyükşehir Belediyesi görevini yerine getirmeyince, işletmeler kendilerine izin verilen yerin dışında kalan bölümlere de masa sandalye atarak yaya geçişlerini engelliyor.

BÜYÜKŞEHİR SAVSAKLIYOR

Caddede vatandaşların kaldırımda rahat yürümesi hakkını gasp eden işletmelerin başında Gazipaşa Kebap geliyor. Hem Toros Caddesi'ne hem de 63014 sokağın kaldırımına masa ve sandalye koyarak yaya geçişlerini engelleyen işletme, bu yetmezmiş gibi sokağın başına servis için koyduğu dolapla iyiden iyiye kaldırımı gasp etmiş durumda. Büyükşehir'in işini savsaklamasını fırsat bilen işletmeler, vatandaşların bu konudaki uyarılarını da dikkate almıyor.

BİSİKLET YOLU KAPALI

Büyükşehir Belediyesi'nin bisiklet sürücüleri için ayırdığı yol da kullanıma kapalı durumda. Çünkü araçlar bariyerin olmadığı bölümlerin tamamını park ederek kapatıyor. Bisiklet sürücüleri kendileri için ayrılmış yola araç park edilmesine tepki gösterirken, "Büyükşehir Belediyesi zabıtası ne iş yapıyor? Bizim için ayrılan yola park eden bu araçlara neden ceza uygulanmıyor? Adana'da ilk kez bir bisiklet yolu yapılmış ancak Büyükşehir buna bile sahip çıkmıyor" diye konuştular.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'den işgale yeşil ışık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN