Gaziantep canavarı yine intikam peşinde

Giriş Tarihi: 2.3.2016
Gaziantep canavarı yine intikam peşinde

Gaziantep'te 9 kişiyi birden katleden Yusuf Taş'ın, eşinin ailesini de katledeceği ihtimalini göz önünde bulunduran polis, Taş ailesini özel güvenlikli bir yerde koruma altına aldı

Gaziantep'te ayrı yaşadığı eşi Tuğba Taş'ın kendisinden boşanacağını ve koruma talebinde bulunduğunu öğrenen 25 yaşındaki Yusuf Taş, eşi ile birlikte 9 kişiyi öldürdükten sonra kayıplara karıştı. Oluşturulan özel ekip cani ruhlu katili yakalamak için her bilgiyi değerlendiriyor. Bu sırada Yusuf Taş'ın öldürdüğü eşinin ailesini de katledeceği olasılığını göz önünde bulunduran polis, Taş ailesini özel güvenlikli bir yerde koruma altına aldı. Özel güvenlik görevlisi Yusuf Taş, 4 yıl önce Tuğba Taş ile evlendi. 3 yıl önce Belinay adını verdikleri kızları dünyaya gelen Taş çifti, bir yıl önce İstanbul'a taşındı. İstanbul'da garsonluk yapan Yusuf ile eşi arasında geçimsizlik başladı. Huzuru kalmayan Tuğba kızı Belinay'ı da alarak teyzesi Şenel Çakmak'ın, Gaziantep Düztepe Mahallesi'ndeki evinde yaşamaya başladı. Kocasının yakınlarıyla görüşmeyi sürdüren Tuğba Taş, onlara boşanmak istediğini söyledi.

İKİ AYRI EVDE KATLİAM
Yakınlarının eşine destek olmasına sinirlenen Yusuf Taş, ölüm tehditleri savurdu. Gaziantep'e gelen Yusuf Taş eşinin teyzesi Şenel Çakmak'ın evine gitti. Burada eşi ile evde bulunanlarla tartışan Yusuf Taş, 2 yaşındaki kızı Belinay hariç herkese ateş etti. Tuğba Taş, Turan Taş, Şenel Çakmak ve Ahmet Can Çakmak öldüren Yusuf daha sonra amcası Mustafa, yengesi Gülay ile kuzenleri Türkan, Furkan ve Gül Taş'ı da öldürdükten sonra kayıplara karıştı. Gaziantep polisi kanlı katili yakalamak için özel bir ekip oluşturdu. Yusuf Taş'ın "Hepsinin kökünü kazıyacağım" tehditlerini dikkate alan polis, caniyi yakalamak için Türkiye genelindeki emniyet güçleriyle koordineli çalışıyor. Bu sırada Yusuf Taş'ın Gaziantep'te görüldüğü yönünde ihbar alan polis, öldürülen Tuğba Taş'ın annesi Kudret Taş, dedesi Abdurrahman Taş, anneannesi Ayşe Taş, dayısı Emre Taş ile kızı Belinay Çakmak'ı özel güvenlikli bir yerde 24 saat koruma altına aldı.

ÜLKE GENELİNDE ARANIYOR
Taş ailesinin avukatı Adnan Timur, "Gaziantep polisi cani ruhlu katili yakalamak için 24 saat görev yapıyor. Polise göre Yusuf Taş yurt dışına çıkmadı Gaziantep'te saklanıyor. İrtibat kurabileceği bütün kişilerin telefonları dinleniyor. Ancak katliam gecesinden bu yana Yusuf Taş kimse ile bir görüşme yapmadı. Ailenin geri kalanını da öldüreceği yolunda duyumlarımız var. Polis tüm olasılıkları göze alarak aileyi koruma altına aldı. Bir yere gidecekleri zaman zırhlı araç kullanılıyor. Şu anda Türkiye'nin her yerinde 'çok tehlikeli' uyarısı ile arama çalışmaları sürüyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep canavarı yine intikam peşinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN