Yüreğir'in kahramanları

Giriş Tarihi: 3.3.2016
Yüreğir'in kahramanları

Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Yüreğir'in her yerini pırıl pırıl yapmak için gece-gündüz çalışan temizlik ekiplerini kutlayarak, "Onlar bizim görünmez kahramanlarımız" dedi

Yüreğir Belediyesi temizlik işleri çalışanlarının mesaisi günün ilk ışıkları ile başlıyor ve gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ediyor. Her gün sabah 06.00'da iş başı yapan ekipler dört bir koldan köyler dahil ilçenin bütün mahallelerini temizliyor. Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan "Yeni aldığımız donanımlı ve modern araçlarımızla üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yapan ekiplerimize, görünmez kahramanlara teşekkür ediyorum" dedi.

GÜNLÜK 500 TON ÇÖP
Çevre temizliğinin sağlanması ve vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda yaşayabilmesi için bütün tedbiri alan Temizlik Müdürlüğü ekipleri her türlü evsel katı atık ve çöpün toplanması ve aktarma istasyonuna naklini yapıyor. Yağmur, çamur demeden gece 24.00'e kadar çalışan ekipler cadde ve sokakları temizliyor, konteynırları yıkıyor ve dezenfekte ediyor, moloz ve yıkıntı atıklarını toparlayarak depolama istasyonuna naklediyor. Meydanlar, trotuarlar, boş alanlar ve semt pazarlarının temizliğini de düzenli olarak yapan ekipler günlük yaklaşık 500 ton çöp topluyor.

KAHRAMANLARA TEŞEKKÜR

Daha temiz bir Yüreğir için çalışmalarını sürdüren ekiplere teşekkür eden Başkan Mahmut Çelikcan "Göreve geldiğimiz günden itibaren temizlik konusunda ciddi adımlar attık. İlçedeki ağzı açık varillerin yerine çevreye kötü koku yaymayan kapaklı çöp konteynırları yerleştirdik. Köylerimizi de yeni çöp konteynırlarıyla buluşturduk. Ekiplerimiz daha temiz bir Yüreğir için, vatandaşlarımızın sağlığı ve huzuru için var gücü ile çalışıyor. Onlar görünmez kahramanlarımız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüreğir'in kahramanları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN