Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana'nın vergi rekortmenleri

Adana'da gelir ve kurumlar vergisi rekortmenleri ödüllendirildi. Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, e-vergi sisteminin avantajlarına dikkat çekti

Giriş Tarihi: 4.3.2016
Adana'nın vergi rekortmenleri
Adana'da, gelir ve kurumlar vergisi rekortmenleri ödüllendirildi. Gelir İdaresi Başkanlığı Mükellef Hizmetleri Daire Başkanı İlhan Karayılan, 27. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen törende, ülkenin ekonomik ve mali yönden güçlendirilmesinde en temel kaynağın vergiler olduğunu söyledi. Adana Vergi Dairesi Başkan Vekili Ahmet Tunalı, mükellefe çözüm odaklı ve hızlı hizmet verme ilkesi ile hareket ettiklerini ifade etti. Adana Divan Oteli'nde düzenlenen törende elektronik ortamda vergi uygulamalarının öncelikleri olarak yer aldığına dikkati çeken Tunalı, "Bu çerçevede son dönemde gelir dairesi başkanlığı tarafından uygulanan e-fatura, e-defter, onun dışında dün uygulamaya geçen hazır beyan sistemi gibi uygulamalarımızla başkanlığımızın ne kadar dinamik olduğunun ve en güncel örnekleri olarak sayılabilir. Bu bakış açısıyla çalışıyoruz. Yaklaşık bin 200 çalışanımızla etkin hizmet sunmaya çalışıyoruz" dedi.

OLUMLU MOTİVASYON

Vali Mustafa Büyük de yatırım yapan, üreten, istihdam sağlayan ve bunun yanında devletine olan sorumluklarını da yerine getiren, vergisini ödeyen herkese şükranlarını sunduklarını belirtti. Vergi gerekçelerinin herkesin farkında olduğunu ifade eden Büyük, "Önemli olan bunun olumlu bir motivasyona dönüşmesi ve şehrimizin ihtiyaç duyduğu olumlu hava içerisinde gelişmeye katkı sağlamasıdır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'nın vergi rekortmenleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN