Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tedaş'ın tavrı halkı bıktırdı

Giriş Tarihi: 4.3.2016
Tedaş'ın tavrı halkı bıktırdı

Mersin'de plansız kesintiler vatandaşları bıktırdı. 1,5 yıldır muhatap bulamayan Çankaya Mahallesi Muhtarı Abdurrahim Saygın, Akdeniz Belediyesi ile TEDAŞ'a ateş püskürdü

Mersin'de merkez Akdeniz ilçesine bağlı Çankaya Mahallesi Muhtarı Abdurrahim Saygın, çarşı merkezinde yaklaşık 2 yıldır yaşanan plansız elektrik kesintilerinin herkesi bıktırdığını söyledi. Defalarca dilekçe yazmasına rağmen muhatap bulamadığını, dilekçelerinin cevapsız kalarak kurumların sorumluluğu birbirlerine attığını ve vatandaşın mağduriyetini gidermek için bir girişimde bulunulmadığını iddia eden Muhtar Saygın, "Akdeniz Belediyesi ile TEDAŞ'tan şikayetçiyim" dedi. Çankaya Mahallesi'nin 6 dönemdir muhtarlığını yapan Abdurrahim Saygın, çarşı esnafını canından bezdiren elektrik kesintilerinin yarattığı sorunları, vatandaşların çaresizliğini ve kurumların duyarsızlığını SABAH Güney'e anlattı. Elektriklerin ansızın kesildiğini dile getiren Saygın, "Kesinti olacağını bildirmiyorlar. Canları isterse 186'dan arayıp, 'Şu gün ve şu saatte elektrik kesilecek' diyorlar. 2 senedir zamansız ve habersiz elektrik kesintileriyle uğraşıyoruz" diye konuştu.

1,5 YILDIR BEKLİYOR

Mahallede 3 trafonun yenilenmesi gerektiğini ancak bugüne kadar hiç bir işlem yapılmadığını belirten Saygın, "Çankaya Mahallesi'ne elektriğin bir kısmı Mahmudiye Mahallesi tarafından veriliyor. Ancak bu trafo da kendi bölgesinin ihtiyacını karşılıyor. Kaldırımlardaki elektrik panoları çok bakımsız. İçine çöp atıyorlar. Kilitleri yok. Benim mahallemde tehlikeli bir yer var. 1,5 sene önce dilekçe verdim. Hâlâ cevap alamadık. Sürekli bekletiyorlar" şeklinde konuştu. Sokak lambaları ile ilgili sıkıntılarını anlatan Muhtar Saygın, şöyle dedi: "Silifke Caddesi'ndeki lambaların yarısından fazlası yanmıyor. Tevfik Sırrı Gür Lisesi'nin yanından geçen 4716 Sokak Büyükşehir tarafından TEDAŞ'a devredilmiş. TEDAŞ, 'Bize devredildi ama ampulümüz yok' diyor. Büyükşehir ampul takıyor. TEDAŞ bu sefer de 'Biz büyük direklere bakıyoruz' diyor. Çaresiz Yani sürekli bir oyalama taktiği. En az 6 sokağımız zifiri karanlık. Akşam oralarda adam kesseler kimsenin ruhu duymaz. Bit Pazarı Sokağı da felaket. 3 yere aydınlatma yapılacaktı ama yapılmadı."

MUHATAP BULAMIYOR
Sorunun çözümü için başta TEDAŞ olmak üzere Akdeniz Belediyesi, EnerjiSA ve EPSAŞ'a birçok kez dilekçe verdiğini ancak muhatap bulamadığını öne süren Saygın, "Herkes sorumluluğu birbirine atıyor. Biz bu işin içinden çıkamadık. Kurumlar gelsin,mesele kime aitse çözsünler. Tam 1 yıl önce Çamlıbel'deki EnerjiSA'ya yazdığım dilekçeye daha cevap gelmedi. Esnaflar ellerinde bidonla jeneratörlere benzin taşıyor. Karanlıkta satış yapanlar var. Herkesin ürünü bozuluyor" diye dert yandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tedaş'ın tavrı halkı bıktırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN