Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana'nın en büyük yatırımı Yüreğir'e

Şehir Hastanesi tamamlandığında, günlük ortalama bini acil olmak üzere 15 bin 500 hastaya, 2.650'si tıbbi toplam 5.100 personeli ile kesintisiz hizmet vermesi planlanıyor

Giriş Tarihi: 7.3.2016
Adana'nın en büyük yatırımı Yüreğir'e
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan inşaatı Rönesans Holding tarafından yapılan ve hızla devam eden 1550 yataklı Adana Şehir Hastanesi şantiyesini gezdi. Beraberinde AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet Çözer ve beraberinde meclis üyeleri ile birlikte Proje Koordinatörü Eralp Günay Yumuşak'tan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Çelikcan yapılan bu yatırımın Cumhuriyet tarihinde Adana'ya tek seferde yapılan en büyük yatırım olduğunu belirtti. Yüreğir'e yapılan özel ve kamu yatırımlarının ilçenin kalkınması için çok önemli olduğunu belirten Başkan Mahmut Çelikcan "Hükümetimizle yaptığımız işbirliği sayesinde önemli kamu yatırımları ilçemize geldi. Bunun yanı sıra özel yatırımcılarımızla kurduğumuz iyi diyaloglarımız sayesinde birçok yatırımın gelmesini sağladık. Yatırımcılarımıza kanunlar ölçüsünde ilçemizin kalkınmasına katkı sağlaması için her türlü kolaylığı ve yardımı sağlıyoruz" dedi.

TRAFİK VE KONUT SORUNU

Adana Şehir Hastanesi Proje Koordinatörü Eralp Günay Yumuşak, Dizayn Müdürü Haluk Yeldan ve İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Eşref Aygün'den çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Çelikcan, hastanelerin faaliyete geçmesiyle birlikte bölgenin önemli bir merkez haline geleceğini belirterek "Biz şimdiden önlemlerimizi almak zorundayız. Buraya her gün on binlerce insan gelip gidecek. Biz bu kapasiteyi kaldıracak ve trafik akışını rahatlatacak çalışmaları yapmalıyız" diye konuştu. Başkan Mahmut Çelikcan, "Bunun yanı sıra bu bölgelere yakın mahallelerimizde devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarıyla burada çalışacak olan vatandaşlarımızın konut sorununu da çözmeyi planlıyoruz. Kentsel dönüşüm çalışmalarımızda 1. etap tamamlanmak üzere. Devamında ise 2. ve 3. etap kentsel dönüşüm çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Hem burada istihdam edilecek personele yardımcı olacağız, hem de ilçemiz modern konutlara kavuşacaktır" şeklinde konuştu.

HANGİ HASTANELER VAR?
Şehir Hastanesi'nin bünyesinde; Genel Hastane, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi bulunacak. Bunlara ek olarak, yoğun bakım ünitesi ve 55 ameliyathane de bölgenin ihtiyaçlarına cevap vermesi bekleniyor. Şehir Hastanesi Projesi tamamlandığında, günlük olarak ortalama bini acil olmak üzere 15 bin 500 hastaya, 2 bin 650'si tıbbi olmak üzere 5 bin 100 personeli ile kesintisiz hizmet vermesi planlanıyor. Kampus içinde ana hastaneden ayrı olarak 150 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi hizmet verecek.

SİSMİK İZOLATÖR
Adana Şehir Hastanesi, Dünya'nın en ileri teknolojisine sahip 3 yönlü sarkaç tipi deprem izolatörleri sayesinde, coğrafyasında yaşanması olası en şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetlerini, hiç bir aksama olmadan, yerine getirmeye devam edebilecek. Böylece her gün ev sahipliği yapacağı, on binlerce kişiye her koşulda kesintisiz ve güvenli bir şekilde sağlık hizmeti sağlayabilecek. Şehir Hastanesi tamamlandığında her bir kolonuna yerleştirilecek olan tam 1512 adet izolatör ile 'Dünya'nın en büyük deprem izolatörlü yapısı' unvanına da sahip olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'nın en büyük yatırımı Yüreğir'e
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN